Spare Part Catalog Reservdelskatalog

Document Sample
Spare Part Catalog Reservdelskatalog Powered By Docstoc
					Spare Part Catalog
Reservdelskatalog
     Koala P+
                            Koala P+
                       Spare Part Catalog
                       Reservdelskatalog




Produced and published by Permobil AB, Sverige   Framtagen och utgiven av Permobil AB, Sverige
Edition no. 1, 2002-10                           Utgåva 1, 2002-10
Order no. 201240-SV-0                            Artikelnr: 201240-SV-0
PAB no: 1240:1                                   PAB nr: 1240:1
Spare Part Catalog Koala P+                                                              Table of contents




  Contents                                                                    Page

  Table of Contents Eng. ...................................................4
  Catalog Organization.......................................................6
  Position List .....................................................................8
  Ordering.........................................................................10
  Item Number Codes/Order Sample ...............................12
  Chassis...................................................................14 - 15
  Driving unit and Brake release ...............................16 - 17
  Covers ....................................................................18 - 19
  Cable harness and Electronics ..............................20 - 21
  Seat elevator ..........................................................22 - 23
  Bumper...................................................................24 - 25
  Index Numerical Order .......................................... 26 - 30
  Index Alphabetical Order ENG .............................. 31 - 36
  Index Alphabetical Order SV ................................. 37 - 42




PAB 1240:1                                                         4                                 0210
Reservdelskatalog Koala P+                                                                  Innehållsförteckning




                             Innehåll                                                                    Sida

                             Innehållsförteckning ........................................................5
                             Katalogens uppbyggnad..................................................7
                             Beskrivning positionslista ................................................9
                             Beställningsförfarande ...................................................11
                             Koder till artikelnumret/Beställningsexempel.................13
                             Chassi ....................................................................14 - 15
                             Drivpaket och bromsfrigöring .................................16 - 17
                             Kåpor......................................................................18 - 19
                             Kablage och Elektronik ..........................................20 - 21
                             Sitslyft.....................................................................22 - 23
                             Stötfångare.............................................................24 - 25
                             Register nummerordning....................................... 26 - 30
                             Register namnordning ENG .................................. 31 - 36
                             Register namnordning SV ..................................... 37 - 42




PAB 1240:1                                     5                                                               0210
Spare Part Catalog Koala P+                                                                   Catalog organization




The catalog is composed of three sections:
The first section, pages 6 - 12, describes the structure of the catalog and shows how to use the item numbers
when ordering spare parts. This section also contains a sample order.
The second section, pages 14 - 25 shows exploded diagrams and position lists.
The third section, pages 26 - 36 consists of two indexes; one with the parts in numerical order and the other is
alphabetized by part name.

Position List Description
The Position list consists of:

A=      Indicates the sparepart-group covered by the catalog.
B=      Indicates part of the sparepart-group and picture number.

C=      under C there are five columns:
1=      Position number
2=      Total number of given pos-no.
3=      Part number
4=      Name in English and Swedish
5=      Remarks



Main Part
A main part does not have by any dots before the name.

Number
The number stated before a main part indicates the total number for the entire wheelchair.

Sub-part
A sub-part has from one to three dots before the name.
One dot before the name indicates that the part is included in the closest part above without a dot.
A part with two dots is included in the closest part above one dot.
A part with three dots is included in the closest part above two dots.

Number
The number stated before a sub-part refers to what is included in a main part. Even if there are three of a main part
the number of sub-parts refers to how many are included in one main part only.

Example 1:
Driving unit, pos 24, includes the following parts with one dot before the name, in other words pos. 25-30.

Example 2:
When a rim pos. 15 is ordered the number stated in the catalog is two. In other words there are two rims on the
chassis. But if you look at the sub-parts pos 16-18 the number is only half of what is required to equip the chair
with two complete rims. The numbers before the sub-parts refer to the number of details for one rim only.




PAB 1240:1                                                6                                                     0210
Reservdelskatalog Koala P+                                                               Katalogens uppbyggnad




Katalogen är uppbyggd i tre delar:

Första delen, sid 7 - 13, beskriver hur katalogen är uppbyggd samt visar hur artikelnumret används vid beställning
av reservdel. I denna del finns även ett beställningsexempel.

Andra delen, sid 14 - 25, visar sprängskisser och positionslistor.

Tredje delen, sid 26 - 42, består av två register; ett i artikelnummerordning och ett i namnordning.

Beskrivning av positionslistor
Pos-listan består av:

A=      visar vilken reservdelsgrupp katalogen beskriver.
B=      visar vilken del av gruppen som avses samt bildnummer.

C=      under C finns fem kolumner:
1=      Positionsnummer
2=      Antal av aktuellt pos-nr.
3=      Detaljnummer
4=      Benämning på svenska och engelska
5=      Anmärkning (exempel)



Huvudartikel
En huvudartikel har ingen markering (punkt) framför benämningen.

Antal
Det angivna antalet framför en huvudartikel är det sammanlagda antalet för hela produkten.

Underartikel
En underartikel har en till tre punkter framför benämningen.
En punkt framför benämningen markerar att artikeln ingår i närmsta artikel ovanför, utan punkt.
Artikel med två punkter ingår i närmsta artikel ovanför med en punkt.
Artikel med tre punkter ingår i närmsta artikel ovanför med två punkter.

Antal
Det angivna antalet framför en underartikel avser vad som ingår i en huvudartikel.
Även om det finns tre stycken av huvudartikeln, anger antalet underartiklar hur många som ingår i endast en
huvudartikel.

Ex 1:
I drivpaketet. Pos. 24, ingår de efterföljande poser som har en punkt före beteckningen, Alltså i pos 24 ingår
poserna 25 till 30.

Ex 2:
Beställs en fälg, pos. 15, så står det att antalet är två. Det finns med andra ord två stycken fälgar på denna stol.
Men om man tittar på antalet underartiklar pos 16-18 är antalet bara hälften av vad som behövs för att få stolen
komplett med två fälgar. Här avser antalet endast en av fälgarna.




PAB 1240:1                                                7                                                   0210
Spare Part Catalog Koala P+                                                       Description position list




                            A                                                                 B


Spare Part Catalog Koala P+                                                              Chassis - Picture



                                                   C
       1       2     3               4                                                            5



   Pos Pcs          Part        Description                     Benämning                    Remark
   no               no                                                                       Anmärkning
  01       1       308556       BRAKE RELEASE                    BROMSFRIG
  02       1       308551       *BRACKET                         *FÄSTE INKL. BÄLGRING
  03       1       305317       *WIRE HOLDER                     *WIREHÅLLARE
  04       1       308554       *FAUCET BRAKE REL.               *LÅSTAPP
  05       1       308559       *RUBBER PROTECT BRAKE REL.       *BÄLG
  06       1       307073       *WIRE 910                        *WIRE 910
  07       1       307074       *WIRE 305                        *WIRE 305
  08       1       601922       *HANDLE GRIP BRAKE RELEASE       *DRAGHANDTAG
  09       1       600232       *NUT ISO 4032 M6 fzb             *MUTTER ISO 4032 M6 fzb
  10       2       601187       *SCREW ISO 7380 M4x10 fzb        *SKRUV ISO 7380 M4x10 fzb
  11       2       600544       *WASH ISO 7089 M4 fzb            *BRICKA ISO 7089 M4 fzb
  12       1       601204       CABLE TIE HOLDER TM2S8           BUNTBANDSFÄSTE TM2S8
  13       1       600137       CABLE TIE SST2S 4.6x172          BUNTBAND SST2S 4.6x172
  14       1       600171       SCREW ISO 7045 M4x8 fzb          SKRUV ISO 7045 M4x8 fzb
  15       2       309351       RIM 1.50-8" FRONT                FÄLG 1.50- 8" FRAM
  16       1       601410       *SCREW ISO 4017 M8x25 fzb ESL    *SKRUV ISO 4017 M8x25 fzb ESL
  17       1       601831       *WASH NORD-LOCK 8.6x16,6x2.6 fzb *BRICKA NORD-LOCK 8.6x16,6x2,6 fzb
  18       1       600771       *WASH SS 1466 TBRSB 8.4x26x5 fzb *BRICKA SS 1466 TBRSB 8.4x26x5 fzb
  19       2       602228       TIRE 2.50- 8" FRONT KOALA         DÄCK 2.50- 8" FRAM KOALA
  20       2       602229       TUBE 2.50- 8" FRONT KOALA         SLANG 2.50- 8" FRAM KOALA
  21       2       309052       *HUB SOCKET                      *NAVKAPSEL
  22       6       602113       *SCREW ISO 4017 M8x20 fzb        *SKRUV ISO 4017 M8x20 fzb
  23       6       600239       *WASH ISO 7089 M8 fzb            *BRICKA ISO 7089 M8 fzb
  24       2       310273       DRIV MOTOR/GEAR 25.8:1           DRIVMOT/VÄX 25.8:1                   Ex 1.
  25       1       600640       *KEY 4x4x20 GEAR                 *KIL RK 4x4x20 VÄXEL
  26       1       601188       *KEY 3x3x16 BRAKE                *KIL RK 3x3x16 BROMS
  27       2       600188       *SCREW ISO 4762 M5x8 fzb         *SKRUV ISO 4762 M5x8 fzb
  28       1       307805       *PLAST PLUG BRAKE                *PLASTPL BROMS
  29       1       307804       *RUBBER PROTECT DRIV             *GUMMISKYDD MAGNETBROMS
  30       2       600271       *CIRCLIP DIN 471 Ø10             *SPÅRRING DIN 471 Ø10
  31       2       310257       BRAKE UNIT DRIV MOTOR            MAGNETBROMS DRIVMOTOR   Ex 2.
  32       1       307789       *BRAKE PLATE                     *BROMSPLATTA
  33       1       602109       *O-RING EPDM                     *O-RING EPDM
  34       3       602108       *SCREW ISO 7045 M4x35 fzb        *SKRUV ISO 7045 MRX-Z M4x35 fzb
  35       3       600544       *WASH DIN 127B 4.1 fzb           *BRICKA DIN 127B 4.1 fzb




PAB 1240:1                                                 8                                             0210
Reservdelskatalog Koala P+                                                       Beskrivning positionlista




                            A                                                                       B


Reservdelskatalog Koala P+                                                                   Chassi - bild 14



                                                   C
       1       2     3               4                                                            5



   Pos Pcs          Part        Description                      Benämning                     Remark
   no               no                                                                         Anmärkning

  01       1       308556       BRAKE RELEASE                    BROMSFRIG
  02       1       308551       *BRACKET                         *FÄSTE INKL. BÄLGRING
  03       1       305317       *WIRE HOLDER                     *WIREHÅLLARE
  04       1       308554       *FAUCET BRAKE REL.               *LÅSTAPP
  05       1       308559       *RUBBER PROTECT BRAKE REL.       *BÄLG
  06       1       307073       *WIRE 910                        *WIRE 910
  07       1       307074       *WIRE 305                        *WIRE 305
  08       1       601922       *HANDLE GRIP BRAKE RELEASE       *DRAGHANDTAG
  09       1       600232       *NUT ISO 4032 M6 fzb             *MUTTER ISO 4032 M6 fzb
  10       2       601187       *SCREW ISO 7380 M4x10 fzb        *SKRUV ISO 7380 M4x10 fzb
  11       2       600544       *WASH ISO 7089 M4 fzb            *BRICKA ISO 7089 M4 fzb
  12       1       601204       CABLE TIE HOLDER TM2S8           BUNTBANDSFÄSTE TM2S8
  13       1       600137       CABLE TIE SST2S 4.6x172          BUNTBAND SST2S 4.6x172
  14       1       600171       SCREW ISO 7045 M4x8 fzb          SKRUV ISO 7045 M4x8 fzb
  15       2       309351       RIM 1.50-8" FRONT                FÄLG 1.50- 8" FRAM
  16       1       601410       *SCREW ISO 4017 M8x25 fzb ESL    *SKRUV ISO 4017 M8x25 fzb ESL
  17       1       601831       *WASH NORD-LOCK 8.6x16,6x2.6 fzb *BRICKA NORD-LOCK 8.6x16,6x2,6 fzb
  18       1       600771       *WASH SS 1466 TBRSB 8.4x26x5 fzb *BRICKA SS 1466 TBRSB 8.4x26x5 fzb
  19       2       602228       TIRE 2.50- 8" FRONT KOALA         DÄCK 2.50- 8" FRAM KOALA
  20       2       602229       TUBE 2.50- 8" FRONT KOALA         SLANG 2.50- 8" FRAM KOALA
  21       2       309052       *HUB SOCKET                      *NAVKAPSEL
  22       6       602113       *SCREW ISO 4017 M8x20 fzb        *SKRUV ISO 4017 M8x20 fzb
  23       6       600239       *WASH ISO 7089 M8 fzb            *BRICKA ISO 7089 M8 fzb
  24       2       310273       DRIV MOTOR/GEAR 25.8:1           DRIVMOT/VÄX 25.8:1                   Ex 1.
  25       1       600640       *KEY 4x4x20 GEAR                 *KIL RK 4x4x20 VÄXEL
  26       1       601188       *KEY 3x3x16 BRAKE                *KIL RK 3x3x16 BROMS
  27       2       600188       *SCREW ISO 4762 M5x8 fzb         *SKRUV ISO 4762 M5x8 fzb
  28       1       307805       *PLAST PLUG BRAKE                *PLASTPL BROMS
  29       1       307804       *RUBBER PROTECT DRIV             *GUMMISKYDD MAGNETBROMS
  30       2       600271       *CIRCLIP DIN 471 Ø10             *SPÅRRING DIN 471 Ø10
  31       2       310257       BRAKE UNIT DRIV MOTOR            MAGNETBROMS DRIVMOTOR   Ex 2.
  32       1       307789       *BRAKE PLATE                     *BROMSPLATTA
  33       1       602109       *O-RING EPDM                     *O-RING EPDM
  34       3       602108       *SCREW ISO 7045 M4x35 fzb        *SKRUV ISO 7045 MRX-Z M4x35 fzb
  35       3       600544       *WASH DIN 127B 4.1 fzb           *BRICKA DIN 127B 4.1 fzb




PAB 1240:1                                                 9                                             0210
Spare Part Catalog Koala P+                                                                                         Ordering



When placing an order the following information must always be provided:

•     Number
•     Wheelchair model
•     Wheelchair serial number (located on the frame)
•     Part name (as stated in the spare part catalog)
•     Part number
      (Part number instructions follow below.)



Part Number
A part number consists of three parts:       1        =        Item number
                                             2a       =        Color code plastic/paint
                                             2b       =        Color code upholstery (upholstered parts)
                                             3        =        Form




                            309368-                                       -              -
                                         1                         2a             2b           3




1.        The item number consits of six digits and is the part´s ”ID-number” and forms the body of the part number.

2a.       Code position 2a always states the color of a plastic or painted surface. The code for galvanized/untreated
          is also stated here. If the item is not upholstered the code position 2b is excluded from the part number.

2b.       When a part has padded details with upholstery in addition to plastic or painted surfaces the code position
          2b indicates the type of upholstery.

          Occasionally a part consists of plastic, painted surface(s) and upholstery. It is then assumed that the color
          is Anthracite grey (code 38). In such cases code position 2a refere to the plastic and code position 2b
          refers to the type of upholstery.

3.        The last digit refers to the form of the part; Right, Left or Neutral. It is also indicated here if the part is sold
          in packages. Please refer to the list of codes that follows.




PAB 1240:1                                                    10                                                         0210
Reservdelskatalog Koala P+                                                                        Beställningsförfarande



Vid beställning av reservdelar skall följande alltid anges:

•     Antal
•     Rullstolsmodell
•     Rullstolens tillverkningsnummer (återfinns på ramen)
•     Artikelns benämning (använd samma som i reservdelskatalogen)
•     Artikelnummer
      (Hur du anger artikelnummer framgår nedan.)



Artikelnummer
Artikelnumret består av tre delar:         1        =       Detaljnummer
                                           2a       =       Färgkod plast/lack
                                           2b       =       Färgkod klädsel (artikel med klädsel)
                                           3        =       Utförande




                           309368-                                    -              -
                                       1                        2a            2b              3




1.       Detaljnumret som består av sex siffror, är artikelns ”ID-nummer” och bildar stommen i
         artikelnumret.

2a.      Kodplats 2a anger alltid färgen på plast eller lackad yta. Här anges också koden för
         förzinkad/obehandlad. Om detaljen inte har klädsel, utesluts kodplats 2b i artikelnumret.

2b.      När en artikel förutom plast eller lackad yta, även består av stoppade detaljer med
         klädsel, anger kodplats 2b typ av klädsel.

         Ibland händer det att en artikel består av både plast, lackad yta och klädsel.
         Då förutsätts att lacken är Antracitgrå (kod 38). I kodplats 2a anges i detta fall
         plasten och i kodplats 2b, typ av klädsel.

3.       Sista siffran anger artikelns utförande; Höger, vänster eller neutral.
         Här anges även om artikeln säljs i flerpack. Se lista över koder.




PAB 1240:1                                                 11                                                      0210
Spare Part Catalog Koala P+                                                                                  Item number codes/Order sample



Part Number Codes
Color Codes for Plastic and Painted Surfaces (2a)

00    Black                             19        White Metallic (resembles silver)
02    Red                               20        Black Metallic
03    Orange                            28        Sparkling Grey
04    Yellow                            29        White Metallic/Anthracite Grey
06    Blue                              36        Dark Blue
08    Grey                              38        Anthracite Grey
09    White                             39        Carbon fibre silver
14    Carbon fibre gold                 40        Black Structure varnish
16    Blue Metallic                     99        Galvanized, untreated or when there is no dominant color.

Remark:
For more detailed information about a specific product, please contact Permobil.




Color Codes for Upholstery (2b)

80    Check                       (Grey base white black grid)
90    Skai                        (black imitation lether)



Form Codes (3)

0     Neutral
1     Right
2     Left


Sample Order
This is how to order a ”Cover” :
Find pos. 7 and make a note of the item number. Your covers is painted red and so you want an red cover. Find
the color code for red in the list of color codes for plastic and painted surfaces. Find the form code for neutral
model in the list of form cods.

The part number is as follows:                     307811-02-0

                                                                          Pos Pcs   Part     Description                  Benämning
                                                          10              no.       number
                                                               11


       15
                                   1                                 12
                                                                           1   1    307809   BATTERY BOX LID MONT         BATTERILÅDSLOCK
                                  2-6
                                                                           2   2    600445   *SCREW ISO 7045 M4x20 fzb    *SKRUV ISO 7045 M4x20 fzb
                         9                                                 3   4    600225   *LOCK NUT ISO 7040 M4 fzb    *LÅSMUTTER ISO 7040 M4 fzb
                8                                                          4   2    307812   *SAFETY COVER R/L            *KLÄMKÅPA H/V
                                                                           5   2    602115   *SCREW ISO 7045 M4x12 fzb    *SKRUV ISO 7045 M4x12 fzb
                                             7
                                                                           6   4    602133   *DUMMY RIVET AL-S 4.0x12.7   *BLINDNIT AL-STÅL 4.0x12.7
                                         8 - 13                            7   1    307811   COVER FRONT/REAR             KÅPA FRAM/BAK
                                                                           8   1    308020   *COV RUB SHEET CHARG SOCK    *SKYDD GUMMIDUK
                                                                    13     9   1    307956   *DECAL WARNING EL INTAKE     *DEKAL VARNING
                                                                          10   1    307958   *DECAL "KOALA"               *DEKAL "KOALA"
                                                                          11   1    306200   *EMBLEM "PERMOBIL"           *EMBLEM "PERMOBIL"
                                                                          12   1    307955   *DECAL BRAKE REL             *DEKAL BROMSFRIGÖRING
                                                                          13   1    307967   *DECAL STRIPE COVER          *DEKAL STRIPE KÅPA
                             14
                                                                          14   2    308093   *COVER BRACK PLATE           *KÅPHÅLLARPLÅT
                                                                          15   2    602739   RATT WN4662-20 M5x16         RATT WN4662-20 M5x16
                    16
                                                                          16   6    601625   SCREW MRX-SEMS M5x12 fzb     SKRUV MRX-SEMS M5x12 fzb

PAB 1240:1                                                                          12                                                         0210
Reservdelskatalog Koala P+                                                                  Koder till artikelnummret/Beställningsexempel



Koder till artikelnumret
Färgkoder plast och lackade ytor (2a)

00    Svart                            19        Vitmetallic (liknande silver)
02    Röd                              20        Svartmetallic
03    Orange                           28        Gråmetallic
04    Gul                              29        Silver/antracitgrå
06    Blå                              36        Mörkblå
08    Grå                              38        Antracitgrå
09    Vit                              39        Kolfiber silver
14    Kolfiber guld                    40        Svart strukturlack
16    Blåmetallic                      99        Förzinkad, obehandlad eller om ingen dominant färg finns.

Anm:
För mer exakt information om vad som gäller för respektive produkt, kontakta Permobil AB.




Färgkoder klädsel (2b)

80    Check                      (grå bas med svart rutsystem)
90    Skai                       (svart syntetläder)



Koder utförande (3)

0     Neutral
1     Höger
2     Vänster


Beställningsexempel
Så här beställer Du en ”Kåpa” :
Leta fram pos. 7 och anteckna detaljnumret. Dina kåpor är röda, alltså vill du ha en röd kåpa. Sök i
färgkodstabellen för plaster och lackade ytor efter färgkoden för rött. Kontrollera vilken kod neutralt utförande har i
utförande tabellen.

Artikelnumret kommer då att se ut enligt följande:                            307811-02-0
                                                                         Pos Pcs   Part     Description                  Benämning
                                                         10              no.       number
                                                              11


       15
                                  1                                 12    1    1   307809   BATTERY BOX LID MONT         BATTERILÅDSLOCK
                                 2-6
                                                                          2    2   600445   *SCREW ISO 7045 M4x20 fzb    *SKRUV ISO 7045 M4x20 fzb
                        9                                                 3    4   600225   *LOCK NUT ISO 7040 M4 fzb    *LÅSMUTTER ISO 7040 M4 fzb
               8                                                          4    2   307812   *SAFETY COVER R/L            *KLÄMKÅPA H/V
                                                                          5    2   602115   *SCREW ISO 7045 M4x12 fzb    *SKRUV ISO 7045 M4x12 fzb
                                                                          6    4   602133   *DUMMY RIVET AL-S 4.0x12.7   *BLINDNIT AL-STÅL 4.0x12.7
                                            7
                                        8 - 13                            7    1   307811   COVER FRONT/REAR             KÅPA FRAM/BAK
                                                                          8    1   308020   *COV RUB SHEET CHARG SOCK    *SKYDD GUMMIDUK
                                                                   13     9    1   307956   *DECAL WARNING EL INTAKE     *DEKAL VARNING
                                                                         10    1   307958   *DECAL "KOALA"               *DEKAL "KOALA"
                                                                         11    1   306200   *EMBLEM "PERMOBIL"           *EMBLEM "PERMOBIL"
                                                                         12    1   307955   *DECAL BRAKE REL             *DEKAL BROMSFRIGÖRING
                                                                         13    1   307967   *DECAL STRIPE COVER          *DEKAL STRIPE KÅPA
                                                                         14    2   308093   *COVER BRACK PLATE           *KÅPHÅLLARPLÅT
                            14
                                                                         15    2   602739   RATT WN4662-20 M5x16         RATT WN4662-20 M5x16
                   16
                                                                         16    6   601625   SCREW MRX-SEMS M5x12 fzb     SKRUV MRX-SEMS M5x12 fzb


PAB 1240:1                                                                         13                                                        0210
Spare Part Catalog Koala P+                                                    Chassis - Picture 14
Reservdelskatalog Koala P+                                                        Chassi - Bild 14



                                                   22
             17                18

                                                        23




                                                                                                   24



                                                                                                   30


                                                                                                   31


    19


                                                                                               25



                                                                                               32
    20

    33


                                                                                               26




                                                                                               27

    29




                                                                          21

                                                             2

                                                             3
    28                                 14
                                                             4

                                                             5

                              16                             13
                                                                                               1
                                                             5                             2 - 14
                              15


                                                                  6

                                      12                          7
                                    13 - 14                           9              8
                                                                                     9


                                                                                 9
                                                                                     10
                                                                                          11


                                                                                               2




PAB 1240:1                                    14                                                        0210
Spare Part Catalog Koala P+                                                    Chassis - Picture 14
Reservdelskatalog Koala P+                                                        Chassi - Bild 14

Pos Pcs   Part       Description                      Benämning                       Remark
no.       number                                                                      Anmärkning
1    1    307772     REAR WHEEL SUSPENSION            BAKHJULSUPPHÄNGNING
2    4    301146     *PLAST PLUG REAR WHEEL           *PLASTPL HJUL
3    2    602124     *SCREW ISO 4017 M8x16 fzb ESL    *SKRUV ISO 4017 M8x16 fzb ESL
4    2    305390     *WASH 8.5x23x3 fzb               *BRICKA 8.5x23x3 fzb
5    4    600752     *BALL BEAR 6002-2RS1             *KULLAGER 6002-2RS1
6    2    307390     *WHEEL FORK REAR R/L             *HJULGAFFEL BAK H/V
7    2    601184     *SPACER DIN 988 15x21x0.5        *BRICKA DIN 988 15x21x0.5
8    2    307188     *WHEEL 200x50 REAR V.2           *HJUL 200x50 BAK V.2/a
9    2    600752     **BALL BEAR 6002-2RS1            **KULLAGER 6002-2RS1
10   2    900018     *LOCK WASH SKF MB1               *LÅSBRICKA SKF MB1
11   2    900019     *HUB NUT SKF KM1                 *AXELMUTTER SKF KM1
12   1    307784     *SWING ARM                       *SVÄNGARM
13   4    600751     **CIRCLIP DIN 472 Ø32            **SPÅRRING DIN 472 Ø32
14   1    602132     **SLIDE BEAR 182015 A            **GLIDLAGER 182015 A
15   1    602124     SCREW ISO 4017 M8x16 fzb ESL     SKRUV ISO 4017 M8x16 fzb ESL
16   1    305390     WASH 8.5x23x3 fzb                BRICKA 8.5x23x3 fzb
17   1    307808     STOP BATTERY                     BATTERISTOPP
18   1    309956     BRACK PLATE ELECTRON/FUSE        FÄSTPLÅT ELEKTRONIK/SÄKR.
19   2    602145     PLAST PLUG GL 13                 PLASTPL GL 13
20   2    602146     PLAST PLUG GL 30                 PLASTPL GL 30
21   2    602736     REFLECTOR SIDE                   REFLEX SIDA
22   4    601161     SCREW ISO 4017 M5x10 fzb         SKRUV ISO 4017 M5x10 fzb
23   4    600237     WASH ISO 7089 M5 fzb             BRICKA ISO 7089 M5 fzb
24   1    309954     BRACKET PLATE SLS+KOP            FÄSTPLÅT SLS+KOP
25   1    307814     GUARD STRIP FRAME                SKYDDSLIST RAM
26   2    602079     REFLECTOR REAR V.2               REFLEX BAK V.2
27   2    307653     BRACKET REFLECTOR REAR           REFLEXFÄSTE BAK
28   2    307816     REFLECTOR FRONT                  REFLEX FRAM
29   1    307572     FRAME                            RAM
30   4    600238     WASH ISO 7089 M6 fzb             BRICKA ISO 7089 M6 fzb
31   2    600277     LOCK NUT ISO 7040 M6             LÅSMUTTER ISO 7040 M6
32   1    309018     DECAL MANUFACT. NO CHASSIE       TILLV.NUMMERDEKAL
33   1    309970     DECAL SETTINGS P+                DEKAL INSTÄLLN.VÄRDEN




PAB 1240:1                                       15                                           0210
Spare Part Catalog Koala P+                                                                 Driving unit and brake release - Picture 16
Reservdelskatalog Koala P+                                                                     Drivpaket och bromsfrigöring - Bild 16


                                                    1
                                                  2 - 12



                                                    2       5   11 10


                                                                                                   8
                               7
                                                                                              4
                                                                                        3
                                   13                                          9
                                        14

                                                                                                            28

                      12                                                                                    34

                                                                                                       35

                                                                                                  31
                26      6
  27                                                                                          32 - 33

                                                                                   33
                                                                          32
                                                                30
   24                                                      29
 25 - 30                                25




    23
           22




                       15
                     16 - 18




                                             20




                                                                                                                 18
                                                                                                                      17
                                                                                        19
                                                                                                                           16
                                                                                                                                21




PAB 1240:1                                                           16                                                              0210
Spare Part Catalog Koala P+                               Driving unit and brake release - Picture 16
Reservdelskatalog Koala P+                                   Drivpaket och bromsfrigöring - Bild 16

Pos Pcs   Part       Description                      Benämning                         Remark
no.       number                                                                        Anmärkning
1    1    308556     BRAKE RELEASE                    BROMSFRIG
2    1    308551     *BRACKET                         *FÄSTE INKL. BÄLGRING
3    1    305317     *WIRE HOLDER UPPER               *WIREFÄSTE ÖVRE
4    1    308554     *FAUCET BRAKE REL.               *LÅSTAPP
5    1    308559     *RUBBER PROTECT BRAKE REL.       *BÄLG
6    1    307073     *WIRE 910                        *WIRE 910
7    1    307074     *WIRE 305                        *WIRE 305
8    1    601922     *HANDLE GRIP BRAKE RELEASE       *DRAGHANDTAG                      ELESA 32426
9    1    600232     *NUT ISO 4032 M6 fzb             *MUTTER ISO 4032 M6 fzb
10   2    601187     *SCREW ISO 7380 M4x10 fzb        *SKRUV ISO 7380 M4x10 fzb
11   2    600544     *WASH ISO 7089 M4 fzb            *BRICKA ISO 7089 M4 fzb
12   1    601204     CABLE TIE HOLDER TM2S8           BUNTBANDSFÄSTE TM2S8
13   1    600137     CABLE TIE SST2S 4.6x172          BUNTBAND SST2S 4.6x172
14   1    600171     SCREW ISO 7045 M4x8 fzb          SKRUV ISO 7045 M4x8 fzb
15   2    309351     RIM 1.50-8" FRONT                FÄLG 1.50- 8" FRAM
16   1    601410     *SCREW ISO 4017 M8x25 fzb ESL    *SKRUV ISO 4017 M8x25 fzb ESL
17   1    601831     *WASH NORD-LOCK 8.6x16,6x2.6 fzb *BRICKA NORD-LOCK 8.6x16,6x2,6 fzb
18   1    600771     *WASH SS 1466 TBRSB 8.4x26x5 fzb *BRICKA SS 1466 TBRSB 8.4x26x5 fzb
19   2    602228     TIRE 2.50- 8" FRONT KOALA         DÄCK 2.50- 8" FRAM KOALA
20   2    602229     TUBE 2.50- 8" FRONT KOALA         SLANG 2.50- 8" FRAM KOALA
21   2    309052     *HUB SOCKET                      *NAVKAPSEL
22   6    602113     *SCREW ISO 4017 M8x20 fzb        *SKRUV ISO 4017 M8x20 fzb
23   6    600239     *WASH ISO 7089 M8 fzb            *BRICKA ISO 7089 M8 fzb
24   2    310273     DRIV MOTOR/GEAR 25.8:1           DRIVMOT/VÄX 25.8:1
25   1    600640     *KEY 4x4x20 GEAR                 *KIL RK 4x4x20 VÄXEL
26   1    601188     *KEY 3x3x16 BRAKE                *KIL RK 3x3x16 BROMS
27   2    600188     *SCREW ISO 4762 M5x8 fzb         *SKRUV ISO 4762 M5x8 fzb
28   1    307805     *PLAST PLUG BRAKE                *PLASTPL BROMS
29   1    307804     *RUBBER PROTECT DRIV             *GUMMISKYDD MAGNETBROMS
30   2    600271     *CIRCLIP DIN 471 Ø10             *SPÅRRING DIN 471 Ø10
31   2    310257     MAGN. W.LOCK DRIVE UNIT V.2      MAGNETBROMS DRIVPAKET V.2
32   1    307789     *BRAKE PLATE                     *BROMSPLATTA
33   1    602109     *O-RING EPDM                     *O-RING EPDM
34   3    602108     *SCREW ISO 7045 M4x35 fzb        *SKRUV ISO 7045 MRX-Z M4x35 fzb
35   3    600544     *WASH DIN 127B 4.1 fzb           *BRICKA DIN 127B 4.1 fzb




PAB 1240:1                                       17                                             0210
Spare Part Catalog Koala P+                                                     Covers - Picture 18
Reservdelskatalog Koala P+                                                         Kåpor - Bild 18



                                                                            5

                                                              4


                                           2




                                                                        3



                                                                        6




                                                                                  10
                                                                                         11
                                                     1                                          12
               15                                   2-6



                                       9
                              8




                                                                    7
                                                                  8 - 13




                                                                                              13




                                               14


                                  16




PAB 1240:1                                               18                                   0210
Spare Part Catalog Koala P+                                                    Covers - Picture 18
Reservdelskatalog Koala P+                                                        Kåpor - Bild 18

Pos Pcs   Part       Description                      Benämning                      Remark
no.       number                                                                     Anmärkning
 1   1    307809     BATTERY BOX LID MONT             BATTERILÅDSLOCK                CABLE INCL.
 2   2    600445     *SCREW ISO 7045 M4x20 fzb        *SKRUV ISO 7045 M4x20 fzb
 3   4    600225     *LOCK NUT ISO 7040 M4 fzb        *LÅSMUTTER ISO 7040 M4 fzb
 4   2    307812     *SAFETY COVER R/L                *KLÄMKÅPA H/V
 5   2    602115     *SCREW ISO 7045 M4x12 fzb        *SKRUV ISO 7045 M4x12 fzb
 6   4    602133     *DUMMY RIVET AL-S 4.0x12.7       *BLINDNIT AL-STÅL 4.0x12.7
 7   1    307811     COVER FRONT/REAR                 KÅPA FRAM/BAK
 8   1    308020     *COV RUB SHEET CHARG SOCK        *SKYDD GUMMIDUK
 9   1    307956     *DECAL WARNING EL INTAKE         *DEKAL VARNING
10   1    307958     *DECAL "KOALA"                   *DEKAL "KOALA"
11   1    306200     *EMBLEM "PERMOBIL"               *EMBLEM "PERMOBIL"
12   1    307955     *DECAL BRAKE REL                 *DEKAL BROMSFRIGÖRING
13   1    307967     *DECAL STRIPE COVER              *DEKAL STRIPE KÅPA
14   2    308093     *COVER BRACK PLATE               *KÅPHÅLLARPLÅT
15   2    602739     RATT WN4662-20 M5x16             RATT WN4662-20 M5x16
16   6    601625     SCREW MRX-SEMS M5x12 fzb         SKRUV MRX-SEMS M5x12 fzb




PAB 1240:1                                       19                                          0210
Spare Part Catalog Koala P+                                    Cable harness and Electronic - Picture 20
Reservdelskatalog Koala P+                                              Kablage och Elektronik - Bild 20




               17
                                                                                                      19




                                                                                                  7

     1
                                   2
                                                                                                  6
                                                                                                  7
                                       25             5   4



                                                                                                       24

                                       11
                                                                                         21            23

     1                                                              18
                                                                                                       22
                                            10




                              3

                              9                                                 20
                                                                              21 - 24




                                                                8
                                                              9 - 11

                 13


                                                                                          14
                                                                                        15 - 16


                                                                         15


                                                                                16



                              12




PAB 1240:1                                       20                                                    0210
Spare Part Catalog Koala P+                               Cable harness and Electronic - Picture 20
Reservdelskatalog Koala P+                                        Kablage och Elektronik - Bild 20

Pos Pcs   Part       Description                     Benämning                        Remark
no.       number                                                                      Anmärkning
 1   1    309391     CONTROL PANEL P+                M.PANEL P+
 2   1    309392     CABLE UPPER                     KABL ÖVRE
 3   2    602192     SCREW ISO 7046 M3x6 fzb         SKRUV ISO 7046 M3x6 fzb
 4   1    309393     ELECTRONICS P+                  ELEKTRONIK P+
 5   1    602386     FUSE AUTOM.NC 100H 1PB 63A      SÄKR.AUTOM.NC 100H 1PB 63A
 6   1    307813     ACTU SEAT LIFT                  S.DON SITSLYFT
 7   1    307897     *CABLE                          *KABLAGE
 8   1    309394     CABLE LOWER                     KABL NEDRE
 9   1    305556     *CHARGER SOCKET 3-PIN V.2       *LADDHYLSA 3-POL V.2
10   1    601198     *FUSE HOLDER                    *SÄKRINGSHÅLLARE
11   1    601089     *FUSE PLUG 15 A                 *SÄKRING STICK 15 A
12   2    600106     POLE SHOE+ 8082 GYCOM.AUTOM.    POLSK.SK.+ 8082 GYCOM.AUTOM.
13   2    600107     POLE SHOE- 8082 GYCOM.AUTOM.    POLSK.SK.- 8082 GYCOM.AUTOM.
14   1    307120     CABLE                           KABL.BRYTARE BROMSFRIG.
15   2    602192     SCREW MFX-Z 3x6 fzb             SKRUV MFX-H M2,3x14 fzb
16   2    600594     NUT M6M M2,3 fzb                MUTTER M6M M2,3 fzb
17   1    308802     NYCKEL PILOT                    KEY PILOT
18   1    309972     CABLE LOW SPEED                 KABL. HALVFART
19   1    305963     CABLE                           KABL.SATS KN.LÅDA V.2
20   1    309971     ELEKTRONIKENHET SLS+            ELEKTRONIKENHET SLS+
21   1    309082     *CABLE JUMPER                   *KABL ÖVERKOPPL.
22   1    601850     *CABLE TIE SST1M-M0             *BUNTBAND SST1M-M0
23   1    309082     *CABLE SLS+/                    *KABL SLS+/STR.GR.KORT
24   1    309966     *CABLE SITSL./                  *KABL SITSL./STR.GR.KORT
25   2    600767     SCREW ISO 4762 M5x35 fzb        SKRUV ISO 4762 M5x35 fzb




PAB 1240:1                                      21                                            0210
Spare Part Catalog Koala P+                                                                                                   Seat elevator - Picture 22
Reservdelskatalog Koala P+                                                                                                             Sitslyft - Bild 22




                                                                                                                1
                                                                                                                         2
                   4

                                  5
                                                                                                                                       3

                                                 6

                                                                8


                                 43
                                       42
                                                41                                                      7
                                                                                                        8

                                                                                                            9
                                                                                                                     10

   38                                                                                                                             12
                                                           40
                                                                    37                                                                     5
   37
                                                                          39                                                                        4

   36


   35
                                                                         14
                                                                                                                             13
                                                                15                                                  11
                                                                                                                                           23
                                                      16                                                        12 - 19
                                      11
                            46                                                                                                             24
                                                                                                                22
                  17                                                                          21
                                                                                                                                                        45
                                                                 19                20


                                            18

                                                                                        25
                                                                          23

   12
        34
              31                                                                                                                               44
                                                                                                                                               45
                                                 29                                                45
                                                  31
                                                       28
                                           30
                                           31                                 27
             33        32
                                                                                         26




PAB 1240:1                                                                                   22                                                              0210
Spare Part Catalog Koala P+                                               Seat elevator - Picture 22
Reservdelskatalog Koala P+                                                         Sitslyft - Bild 22

Pos Pcs   Part       Description                      Benämning                        Remark
no.       number                                                                       Anmärkning
 1   1    600227     LOCK NUT ISO 7040 M6 fzb         LÅSMUTTER ISO 7040 M6 fzb
 2   1    601364     WASH SS 71 6.4x14x1.5 fzb        BRICKA SS 71 6.4x14x1.5 fzb
 3   1    601886     FITTING BOLT ISO 7379 8x20 M6    SKRUV PASSBULT ISO 7379 8x20 M6
 4   4    602124     SCREW ISO 4017 M8x16 ESL fzb     SKRUV ISO 4017 M8x16 fzb ESL
 5   4    602112     WASH NB 8x25x1.5 fzb             BRICKA NB 8x25x1.5 fzb
 6   1    307381     SHAFT REAR TIE BAR               AXEL BAKRE
 7   1    307806     TIE BAR UPPER                    PARALLELLSTAG ÖVRE
 8   2    602240     *SLIDE BEARING 161825 A          *GLIDLAGER 161825 A
 9   2    307389     SHAFT REAR PARALLEL TUBE         AXEL BAKRE PARALLELLRÖR
10   1    307990     CATCH SEAT LIFT                  SPÄRR SITSLYFT
11   2    307480     ADJ PARALLEL TUBE R/L            JUSTERBART PARAL.RÖR H/V         Alt. pos 44
12   4    602123     *SLIDE BEAR 161815 A             *GLIDLAGER 161815 A
13   1    602119     *EXPANDER PIN ISO 8750 8x20      *RÖRPINNE ISO 8750 PRYM 8x20
14   1    602128     *GAS SUSPENSION SEAT ELEV        *GASFJÄDER SITSLYFT
15   1    600189     *SCREW ISO 4762 M5x10 fzb        *SKRUV ISO 4762 M5x10 fzb
16   1    307472     *BRACKET GAS SUSPENSION          *GASFJÄDERFÄSTE
17   1    307494     *ADJ HANDLE M6x47                *LÅSSPAK M6x47
18   1    600227     *LOCK NUT ISO 7040 M6 fzb        *LÅSMUTTER ISO 7040 M6 fzb
19   1    602120     *EXPANDER PIN PRYM 8x18          *RÖRPINNE PRYM 8x18
20   1    307518     FREE SETTING TAP                 FRIGÖRNINGSTAPP
21   1    600233     NUT ISO 4032 M8 fzb              MUTTER ISO 4032 M8 fzb
22   1    602084     FORK LINK M8x16 S                GAFFELLÄNK M8x16 S
23   2    602142     SCREW ISO 7045 M5x8 fzb          SKRUV ISO 7045 M5x8 fzb
24   1    308030     CABLE GALVANIC JUNCTION          KABLAGE GALVANISK FÖRB.
25   rq   601850     CABLE TIE SST1.5I 3.4x137        BUNTBAND SST1.5I 3.4x137
26    2   602121     CIRCLIP DIN 471 Ø16              SPÅRRING DIN 471 Ø16
27    1   307385     SHAFT FRONT PARALLEL             AXEL FRÄMRE
28    2   600222     SCREW ISO 4017 M6x20 fzb         SKRUV ISO 4017 M6x 20 fzb
29   2    302345     BUSHING LEGREST C                BUSSNING BENSTÖD C
30   1    307470     SEAT BRACKET SEAT LIFT           SITSFÄSTE SITSLYFT
31   4    602240     *SLIDE BEARING 161825 A          *GLIDLAGER 161825 A
32   1    602125     ADJ SCREW LOCKABLE AK8           INSTÄLLN.BULT LÅSBAR AK8
33   1    307519     FREE SETTING BLOCK               FRIGÖRNINGSFÄSTE
34   1    307383     SHAFT FRONT TIE BAR              AXEL FRÄMRE
35   2    600886     RUBBER BLOCK SEAT ELEV           GUMMIKUDDE ANSLAG
36   2    307491     REINFORCEMENT TIE BAR            FÖRST.STYCKE
37   3    600239     WASH ISO 7089 8.4x16x1.6 fzb     BRICKA ISO 7089 8.4x16x1.6 fzb
38   2    602117     SCREW ISO 4014 M8x35 fzb         SKRUV ISO 4014 M8x35 fzb
39   1    602118     SCREW ISO 4014 M8x45 fzb         SKRUV ISO 4014 M8x45 fzb
40   1    307394     ACTU SLEEVE FRONT                S.DONSHYLSA FRÄMRE
41   1    305390     WASH 8.5x23x3 fzb                BRICKA 8.5x23x3 fzb
42   1    600228     LOCK NUT ISO 7040 M8 fzb         LÅSMUTTER ISO 7040 M8 fzb
43   1    602173     SCREW ISO 4014 M8x30 fzb         SKRUV ISO 4014 M8x30 fzb
44   2    307485     PARALLEL TUBE UPPER              PARALLELLRÖR ÖVRE                Alt. pos 11
45   4    602123     *SLIDE BEAR 161815 A             *GLIDLAGER 161815 A
46   2    308077     STICKER WARNING GAS SUSPEN.      DEKAL VARNING GASFJÄDER




PAB 1240:1                                       23                                             0210
Spare Part Catalog Koala P+                                         Bumper - Picture 24
Reservdelskatalog Koala P+                                         Stötfångare - Bild 24




     8




                                                         7



                                  6
                                      3
                                          4
                              5


                                                              1
                                                             2-8




                                                    2
                                                   3-4




PAB 1240:1                                    24                                   0210
Spare Part Catalog Koala P+                                                     Bumper - Picture 24
Reservdelskatalog Koala P+                                                     Stötfångare - Bild 24

Pos Pcs   Part       Description                       Benämning                       Remark
no.       number                                                                       Anmärkning
 1   1    307666     BUMPER FRONT                      STÖTF FRAM
 2   1    308059     *BUMPER FRONT TUBE KIT            *STÖTF FRAM SLANGSATS
 3   2    602302     **SCREW ISO 7045 M5x16 fzb        **SKRUV ISO 7045 M5x16 fzb
 4   2    601059     **WASH DIN 9121B 5.3x15x1.6 fzb   **BRICKA DIN 9121B 5.3x15x1.6 fzb
 5   2    602303     *STAR HANDLE CT.47630P M6x25      *LÅSRATT CT.47630P M6x25
 6   2    601364     *WASH SS 71 6.4x14x1.5 fzb        *BRICKA SS 71 6.4x14x1.5 fzb
 7   2    600227     *LOCK NUT ISO 7040 M6 fzb         *LÅSMUTTER ISO 7040 M6 fzb
 8   2    307816     *REFLECTOR FRONT                  *REFLEX FRAM




PAB 1240:1                                      25                                             0210
              Inex Numerical Order
             Register Nummerordning




PAB 1240:1             26             0210
Spare Part Catalog by Number Koala P+/Reservdelskatalog i Nummerordning Koala P+

Pic    Pos Pcs Part       Description                    Benämning                  Remark
       no.     no                                                                   Anmärkning
14     2     4   301146   PLAST PLUG REAR WHEEL          PLASTPL HJUL
22    29     2   302345   BUSHING LEGREST C              BUSSNING BENSTÖD C
16     3     1   305317   WIRE HOLDER UPPER              WIREFÄSTE ÖVRE
14     4     2   305390   WASH 8.5x23x3 fzb              BRICKA 8.5x23x3 fzb
14    16     1   305390   WASH 8.5x23x3 fzb              BRICKA 8.5x23x3 fzb
22    41     1   305390   WASH 8.5x23x3 fzb              BRICKA 8.5x23x3 fzb
20     9     1   305556   CHARGER SOCKET 3-PIN V.2       LADDHYLSA 3-POL V.2
20    19     1   305963   CABLE                          KABL.SATS KN.LÅDA V.2
18    11     1   306200   EMBLEM "PERMOBIL"              EMBLEM "PERMOBIL"
16     6     1   307073   WIRE 910                       WIRE 910
16     7     1   307074   WIRE 305                       WIRE 305
20    14     1   307120   CABLE                          KABL.BRYTARE BROMSFRIG.
14     8     2   307188   WHEEL 200x50 REAR V.2          HJUL 200x50 BAK V.2/a
22     6     1   307381   SHAFT REAR TIE BAR             AXEL BAKRE
22    34     1   307383   SHAFT FRONT TIE BAR            AXEL FRÄMRE
22    27     1   307385   SHAFT FRONT PARALLEL           AXEL FRÄMRE
22     9     2   307389   SHAFT REAR PARALLEL TUBE       AXEL BAKRE PARALLELLRÖR
14     6     2   307390   WHEEL FORK REAR R/L            HJULGAFFEL BAK H/V
22    40     1   307394   ACTU SLEEVE FRONT              S.DONSHYLSA FRÄMRE
22    30     1   307470   SEAT BRACKET SEAT LIFT         SITSFÄSTE SITSLYFT
22    16     1   307472   BRACKET GAS SUSPENSION         GASFJÄDERFÄSTE
22    11     2   307480   ADJ PARALLEL TUBE R/L          JUSTERBART PARAL.RÖR H/V   Alt. pos 44
22    44     2   307485   PARALLEL TUBE UPPER            PARALLELLRÖR ÖVRE          Alt. pos 11
22    36     2   307491   REINFORCEMENT TIE BAR          FÖRST.STYCKE
22    17     1   307494   ADJ HANDLE M6x47               LÅSSPAK M6x47
22    20     1   307518   FREE SETTING TAP               FRIGÖRNINGSTAPP
22    33     1   307519   FREE SETTING BLOCK             FRIGÖRNINGSFÄSTE
14    29     1   307572   FRAME                          RAM
14    27     2   307653   BRACKET REFLECTOR REAR         REFLEXFÄSTE BAK
24     1     1   307666   BUMPER FRONT                   STÖTF FRAM
14     1     1   307772   REAR WHEEL SUSPENSION          BAKHJULSUPPHÄNGNING
14    12     1   307784   SWING ARM                      SVÄNGARM
16    32     1   307789   BRAKE PLATE                    BROMSPLATTA
16    29     1   307804   RUBBER PROTECT DRIV            GUMMISKYDD MAGNETBROMS
16    28     1   307805   PLAST PLUG BRAKE               PLASTPL BROMS
22     7     1   307806   TIE BAR UPPER                  PARALLELLSTAG ÖVRE
14    17     1   307808   STOP BATTERY                   BATTERISTOPP
18     1     1   307809   BATTERY BOX LID MONT           BATTERILÅDSLOCK            Cable Inc.
18     7     1   307811   COVER FRONT/REAR               KÅPA FRAM/BAK
18     4     2   307812   SAFETY COVER R/L               KLÄMKÅPA H/V
20     6     1   307813   ACTU SEAT LIFT                 S.DON SITSLYFT
14    25     1   307814   GUARD STRIP FRAME              SKYDDSLIST RAM
14    28     2   307816   REFLECTOR FRONT                REFLEX FRAM
24     8     2   307816   REFLECTOR FRONT                REFLEX FRAM
20     7     1   307897   CABLE                          KABLAGE
18    12     1   307955   STICKER BRAKE REL              DEKAL BROMSFRIGÖRING
18     9     1   307956   STICKER WARNING EL INTAKE      DEKAL VARNING
18    10     1   307958   STICKER "KOALA"                DEKAL "KOALA"
18    13     1   307967   STICKER STRIPE COVER           DEKAL STRIPE KÅPA
22    10     1   307990   CATCH SEAT LIFT                SPÄRR SITSLYFT
18     8     1   308020   COV RUB SHEET CHARG SOCK       SKYDD GUMMIDUK
22    24     1   308030   CABLE GALVANIC JUNCTION        KABLAGE GALVANISK FÖRB.




PAB 1240:1                                        27                                       0210
Spare Part Catalog by Number Koala P+/Reservdelskatalog i Nummerordning Koala P+

Pic    Pos Pcs Part       Description                    Benämning                        Remark
       no.     no                                                                         Anmärkning
24     2     1   308059   BUMPER FRONT TUBE KIT          STÖTF FRAM SLANGSATS
22    46     2   308077   STICKER WARNING GAS SUSPENS.   DEKAL VARNING GASFJÄDER
18    14     2   308093   COVER BRACK PLATE              KÅPHÅLLARPLÅT
16     2     1   308551   BRACKET                        FÄSTE INKL. BÄLGRING
16     4     1   308554   FAUCET BRAKE REL.              LÅSTAPP
16     1     1   308556   BRAKE RELEASE                  BROMSFRIG
16     5     1   308559   RUBBER PROTECT BRAKE REL.      BÄLG
20    17     1   308802   NYCKEL PILOT                   KEY PILOT
14    32     1   309018   STICKER MANUFACT. NO CHASSIE   TILLV.NUMMERDEKAL
16    21     2   309052   HUB SOCKET                     NAVKAPSEL
20    21     1   309082   CABLE JUMPER                   KABL ÖVERKOPPL.
20    23     1   309082   CABLE SLS+/                    KABL SLS+/STR.GR.KORT
16    15     2   309351   RIM 1.50-8" FRONT              FÄLG 1.50- 8" FRAM
20     1     1   309391   CONTROL PANEL P+               M.PANEL P+
20     2     1   309392   CABLE UPPER                    KABL ÖVRE
20     4     1   309393   ELECTRONICS P+                 ELEKTRONIK P+
20     8     1   309394   CABLE LOWER                    KABL NEDRE
14    24     1   309954   BRACKET PLATE SLS+KOP          FÄSTPLÅT SLS+KOP
14    18     1   309956   BRACK PLATE ELECTRON/FUSE      FÄSTPLÅT ELEKTRONIK/SÄKR.
20    24     1   309966   CABLE SITSL./                  KABL SITSL./STR.GR.KORT
14    33     1   309970   STICKER SETTINGS P+            DEKAL INSTÄLLN.VÄRDEN
20    20     1   309971   ELEKTRONIKENHET SLS+           ELEKTRONIKENHET SLS+
20    18     1   309972   CABLE LOW SPEED                KABL. HALVFART
16    31     2   310257   MAGN. W.LOCK DRIVE UNIT V.2    MAGNETBROMS DRIVPAKET V.2
16    24     2   310273   DRIV MOTOR/GEAR 25.8:1         DRIVMOT/VÄX 25.8:1
20    12     2   600106   POLE SHOE+ 8082 GYCOM.AUTOM.   POLSK.SK.+ 8082 GYCOM.AUTOM.
20    13     2   600107   POLE SHOE- 8082 GYCOM.AUTOM.   POLSK.SK.- 8082 GYCOM.AUTOM.
16    13     1   600137   CABLE TIE SST2S 4.6x172        BUNTBAND SST2S 4.6x172
16    14     1   600171   SCREW ISO 7045 M4x8 fzb        SKRUV ISO 7045 M4x8 fzb
16    27     2   600188   SCREW ISO 4762 M5x8 fzb        SKRUV ISO 4762 M5x8 fzb
22    15     1   600189   SCREW ISO 4762 M5x10 fzb       SKRUV ISO 4762 M5x10 fzb
22    28     2   600222   SCREW ISO 4017 M6x20 fzb       SKRUV ISO 4017 M6x 20 fzb
18     3     4   600225   LOCK NUT ISO 7040 M4 fzb       LÅSMUTTER ISO 7040 M4 fzb
22     1     1   600227   LOCK NUT ISO 7040 M6 fzb       LÅSMUTTER ISO 7040 M6 fzb
22    18     1   600227   LOCK NUT ISO 7040 M6 fzb       LÅSMUTTER ISO 7040 M6 fzb
24     7     2   600227   LOCK NUT ISO 7040 M6 fzb       LÅSMUTTER ISO 7040 M6 fzb
22    42     1   600228   LOCK NUT ISO 7040 M8 fzb       LÅSMUTTER ISO 7040 M8 fzb
16     9     1   600232   NUT ISO 4032 M6 fzb            MUTTER ISO 4032 M6 fzb
22    21     1   600233   NUT ISO 4032 M8 fzb            MUTTER ISO 4032 M8 fzb
14    23     4   600237   WASH ISO 7089 M5 fzb           BRICKA ISO 7089 M5 fzb
14    30     4   600238   WASH ISO 7089 M6 fzb           BRICKA ISO 7089 M6 fzb
16    23     6   600239   WASH ISO 7089 M8 fzb           BRICKA ISO 7089 M8 fzb
22    37     3   600239   WASH ISO 7089 8.4x16x1.6 fzb   BRICKA ISO 7089 8.4x16x1.6 fzb
16    30     2   600271   CIRCLIP DIN 471 Ø10            SPÅRRING DIN 471 Ø10
14    31     2   600277   LOCK NUT ISO 7040 M6           LÅSMUTTER ISO 7040 M6
18     2     2   600445   SCREW ISO 7045 M4x20 fzb       SKRUV ISO 7045 M4x20 fzb
16    11     2   600544   WASH ISO 7089 M4 fzb           BRICKA ISO 7089 M4 fzb
16    35     3   600544   WASH DIN 127B 4.1 fzb          BRICKA DIN 127B 4.1 fzb
20    16     2   600594   NUT M6M M2,3 fzb               MUTTER M6M M2,3 fzb
16    25     1   600640   KEY 4x4x20 GEAR                KIL RK 4x4x20 VÄXEL
14    13     4   600751   CIRCLIP DIN 472 Ø32            SPÅRRING DIN 472 Ø32
14     5     4   600752   BALL BEAR 6002-2RS1            KULLAGER 6002-2RS1




PAB 1240:1                                        28                                           0210
Spare Part Catalog by Number Koala P+/Reservdelskatalog i Nummerordning Koala P+

Pic    Pos Pcs Part        Description                       Benämning                         Remark
       no.     no                                                                              Anmärkning
14     9     2    600752   BALL BEAR 6002-2RS1               KULLAGER 6002-2RS1
20    25     2    600767   SCREW ISO 4762 M5x35 fzb          SKRUV ISO 4762 M5x35 fzb
16    18     2    600771   WASH SS 1466 TBRSB 8.4x26x5 fzb   BRICKA SS 1466 TBRSB 8.4x26x5 fzb
22    35     2    600886   RUBBER BLOCK SEAT ELEV            GUMMIKUDDE ANSLAG
24     4     2    601059   WASH DIN 9121B 5.3x15x1.6 fzb     BRICKA DIN 9121B 5.3x15x1.6 fzb
20    11     1    601089   FUSE PLUG 15 A                    SÄKRING STICK 15 A
14    22     4    601161   SCREW ISO 4017 M5x10 fzb          SKRUV ISO 4017 M5x10 fzb
14     7     2    601184   SPACER DIN 988 15x21x0.5          BRICKA DIN 988 15x21x0.5
16    10     2    601187   SCREW ISO 7380 M4x10 fzb          SKRUV ISO 7380 M4x10 fzb
16    26     1    601188   KEY 3x3x16 BRAKE                  KIL RK 3x3x16 BROMS
20    10     1    601198   FUSE HOLDER                       SÄKRINGSHÅLLARE
16    12     1    601204   CABLE TIE HOLDER TM2S8            BUNTBANDSFÄSTE TM2S8
22     2     1    601364   WASH SS 71 6.4x14x1.5 fzb         BRICKA SS 71 6.4x14x1.5 fzb
24     6     2    601364   WASH SS 71 6.4x14x1.5 fzb         BRICKA SS 71 6.4x14x1.5 fzb
16    16     2    601410   SCREW ISO 4017 M8x25 fzb ESL      SKRUV ISO 4017 M8x25 fzb ESL
18    16     6    601625   SCREW MRX-SEMS M5x12 fzb          SKRUV MRX-SEMS M5x12 fzb
16    17     1    601831   WASH NORD-LOCK 8.6x16,6x2,6 fzb   BRICKA NORD-LOCK 8.6x16,6x2,6 fzb
20    22     1    601850   CABLE TIE SST1M-M0                BUNTBAND SST1M-M0
22    25     rq   601850   CABLE TIE SST1.5I 3.4x137         BUNTBAND SST1.5I 3.4x137
22     3     1    601886   FITTING BOLT ISO 7379 8x20 M6     SKRUV PASSBULT ISO 7379 8x20 M6
16     8     1    601922   HANDLE GRIP BRAKE RELEASE         DRAGHANDTAG                       ELSA 32426
14    26     2    602079   REFLECTOR REAR V.2                REFLEX BAK V.2
22    22     1    602084   FORK LINK M8x16 S                 GAFFELLÄNK M8x16 S
16    34     3    602108   SCREW ISO 7045 M4x35 fzb          SKRUV ISO 7045 MRX-Z M4x35 fzb
16    33     1    602109   O-RING EPDM                       O-RING EPDM
22     5     4    602112   WASH NB 8x25x1.5 fzb              BRICKA NB 8x25x1.5 fzb
16    22     6    602113   SCREW ISO 4017 M8x20 fzb          SKRUV ISO 4017 M8x20 fzb
18     5     2    602115   SCREW ISO 7045 M4x12 fzb          SKRUV ISO 7045 M4x12 fzb
22    38     2    602117   SCREW ISO 4014 M8x35 fzb          SKRUV ISO 4014 M8x35 fzb
22    39     1    602118   SCREW ISO 4014 M8x45 fzb          SKRUV ISO 4014 M8x45 fzb
22    13     1    602119   EXPANDER PIN ISO 8750 8x20        RÖRPINNE ISO 8750 PRYM 8x20
22    19     1    602120   EXPANDER PIN PRYM 8x18            RÖRPINNE PRYM 8x18
22    26     2    602121   CIRCLIP DIN 471 Ø16               SPÅRRING DIN 471 Ø16
22    12     4    602123   SLIDE BEAR 161815 A               GLIDLAGER 161815 A
22    45     4    602123   SLIDE BEAR 161815 A               GLIDLAGER 161815 A
14     3     2    602124   SCREW ISO 4017 M8x16 fzb ESL      SKRUV ISO 4017 M8x16 fzb ESL
14    15     1    602124   SCREW ISO 4017 M8x16 fzb ESL      SKRUV ISO 4017 M8x16 fzb ESL
22     4     4    602124   SCREW ISO 4017 M8x16 ESL fzb      SKRUV ISO 4017 M8x16 fzb ESL
22    32     1    602125   ADJ SCREW LOCKABLE AK8            INSTÄLLN.BULT LÅSBAR AK8
22    14     1    602128   GAS SUSPENSION SEAT ELEV          GASFJÄDER SITSLYFT
14    14     1    602132   SLIDE BEAR 182015 A               GLIDLAGER 182015 A
18     6     4    602133   DUMMY RIVET AL-S 4.0x12.7         BLINDNIT AL-STÅL 4.0x12.7
22    23     2    602142   SCREW ISO 7045 M5x8 fzb           SKRUV ISO 7045 M5x8 fzb
14    19     2    602145   PLAST PLUG GL 13                  PLASTPL GL 13
14    20     2    602146   PLAST PLUG GL 30                  PLASTPL GL 30
22    43     1    602173   SCREW ISO 4014 M8x30 fzb          SKRUV ISO 4014 M8x30 fzb
20     3     2    602192   SCREW ISO 7046 M3x6 fzb           SKRUV ISO 7046 M3x6 fzb
20    15     2    602192   SCREW MFX-Z 3x6 fzb               SKRUV MFX-H M2,3x14 fzb
16    19     2    602228   TIRE 2.50- 8" FRONT KOALA         DÄCK 2.50- 8" FRAM KOALA
16    20     2    602229   TUBE 2.50- 8" FRONT KOALA         SLANG 2.50- 8" FRAM KOALA
22     8     2    602240   SLIDE BEARING 161825 A            GLIDLAGER 161825 A
22    31     4    602240   SLIDE BEARING 161825 A            GLIDLAGER 161825 A




PAB 1240:1                                         29                                               0210
Spare Part Catalog by Number Koala P+/Reservdelskatalog i Nummerordning Koala P+

Pic    Pos Pcs Part       Description                    Benämning                    Remark
       no.     no                                                                     Anmärkning
24     3     2   602302   SCREW ISO 7045 M5x16 fzb       SKRUV ISO 7045 M5x16 fzb
24     5     2   602303   STAR HANDLE CT.47630P M6x25    LÅSRATT CT.47630P M6x25
20     5     1   602386   FUSE AUTOM.NC 100H 1PB 63A     SÄKR.AUTOM.NC 100H 1PB 63A
14    21     2   602736   REFLECTOR SIDE                 REFLEX SIDA
18    15     2   602739   RATT WN4662-20 M5x16           RATT WN4662-20 M5x16
14    10     2   900018   LOCK WASH SKF MB1              LÅSBRICKA SKF MB1
14    11     2   900019   HUB NUT SKF KM1                AXELMUTTER SKF KM1




PAB 1240:1                                       30                                        0210
PAB 1240:1   31   0210
             Inex Alphabetical Order




PAB 1240:1             32              0210
Spare Part Catalog by Description Koala P+

Pic    Pos Pcs Part        Description                     Remark
       no.     no
20      6    1    307813   ACTU SEAT LIFT
22     40    1    307394   ACTU SLEEVE FRONT
22     17    1    307494   ADJ HANDLE M6x47
22     11    2    307480   ADJ PARALLEL TUBE R/L           Alt. pos 44
22     32    1    602125   ADJ SCREW LOCKABLE AK8
14      5    4    600752   BALL BEAR 6002-2RS1
14      9    2    600752   BALL BEAR 6002-2RS1
18      1    1    307809   BATTERY BOX LID MONT            CABLE INCL.
14     18    1    309956   BRACK PLATE ELECTRON/FUSE
16      2    1    308551   BRACKET
22     16    1    307472   BRACKET GAS SUSPENSION
14     24    1    309954   BRACKET PLATE SLS+KOP
14     27    2    307653   BRACKET REFLECTOR REAR
16     32    1    307789   BRAKE PLATE
16      1    1    308556   BRAKE RELEASE
24      1    1    307666   BUMPER FRONT
24      2    1    308059   BUMPER FRONT TUBE KIT
22     29    2    302345   BUSHING LEGREST C
20     14    1    307120   CABLE
20      7    1    307897   CABLE
20     19    1    305963   CABLE
22     24    1    308030   CABLE GALVANIC JUNCTION
20     21    1    309082   CABLE JUMPER
20     18    1    309972   CABLE LOW SPEED
20      8    1    309394   CABLE LOWER
20     24    1    309966   CABLE SITSL./
20     23    1    309082   CABLE SLS+/
16     12    1    601204   CABLE TIE HOLDER TM2S8
22     25    rq   601850   CABLE TIE SST1.5I 3.4x137
20     22    1    601850   CABLE TIE SST1M-M0
16     13    1    600137   CABLE TIE SST2S 4.6x172
20      2    1    309392   CABLE UPPER
22     10    1    307990   CATCH SEAT LIFT
20      9    1    305556   CHARGER SOCKET 3-PIN V.2
16     30    2    600271   CIRCLIP DIN 471 Ø10
22     26    2    602121   CIRCLIP DIN 471 Ø16
14     13    4    600751   CIRCLIP DIN 472 Ø32
20      1    1    309391   CONTROL PANEL P+
18      8    1    308020   COV RUB SHEET CHARG SOCK
18     14    2    308093   COVER BRACK PLATE
18      7    1    307811   COVER FRONT/REAR
16     24    2    310273   DRIV MOTOR/GEAR 25.8:1
18      6    4    602133   DUMMY RIVET AL-S 4.0x12.7
20      4    1    309393   ELECTRONICS P+
20     20    1    309971   ELEKTRONIKENHET SLS+
18     11    1    306200   EMBLEM "PERMOBIL"
22     13    1    602119   EXPANDER PIN ISO 8750 8x20
22     19    1    602120   EXPANDER PIN PRYM 8x18
16      4    1    308554   FAUCET BRAKE REL.
22      3    1    601886   FITTING BOLT ISO 7379 8x20 M6
22     22    1    602084   FORK LINK M8x16 S
14     29    1    307572   FRAME




PAB 1240:1                                         33                    0210
Spare Part Catalog by Description Koala P+

Pic    Pos Pcs Part        Description                    Remark
       no.     no
22     33    1   307519    FREE SETTING BLOCK
22     20    1   307518    FREE SETTING TAP
20      5    1   602386    FUSE AUTOM.NC 100H 1PB 63A
20     10    1   601198    FUSE HOLDER
20     11    1   601089    FUSE PLUG 15 A
22     14    1   602128    GAS SUSPENSION SEAT ELEV
14     25    1   307814    GUARD STRIP FRAME
16      8    1   601922    HANDLE GRIP BRAKE RELEASE
14     11    2   900019    HUB NUT SKF KM1
16     21    2   309052    HUB SOCKET
16     26    1   601188    KEY 3x3x16 BRAKE
16     25    1   600640    KEY 4x4x20 GEAR
18      3    4   600225    LOCK NUT ISO 7040 M4 fzb
14     31    2   600277    LOCK NUT ISO 7040 M6
22      1    1   600227    LOCK NUT ISO 7040 M6 fzb
24      7    2   600227    LOCK NUT ISO 7040 M6 fzb
22     18    1   600227    LOCK NUT ISO 7040 M6 fzb
22     42    1   600228    LOCK NUT ISO 7040 M8 fzb
14     10    2   900018    LOCK WASH SKF MB1
16     31    2   310257    MAGN. W.LOCK DRIVE UNIT V.2
16      9    1   600232    NUT ISO 4032 M6 fzb
22     21    1   600233    NUT ISO 4032 M8 fzb
20     16    2   600594    NUT M6M M2,3 fzb
20     17    1   308802    NYCKEL PILOT
16     33    1   602109    O-RING EPDM
22     44    2   307485    PARALLEL TUBE UPPER            Alt. pos 11
16     28    1   307805    PLAST PLUG BRAKE
14     19    2   602145    PLAST PLUG GL 13
14     20    2   602146    PLAST PLUG GL 30
14      2    4   301146    PLAST PLUG REAR WHEEL
20     13    2   600107    POLE SHOE- 8082 GYCOM.AUTOM.
20     12    2   600106    POLE SHOE+ 8082 GYCOM.AUTOM.
18     15    2   602739    RATT WN4662-20 M5x16
14      1    1   307772    REAR WHEEL SUSPENSION
24      8    2   307816    REFLECTOR FRONT
14     28    2   307816    REFLECTOR FRONT
14     26    2   602079    REFLECTOR REAR V.2
14     21    2   602736    REFLECTOR SIDE
22     36    2   307491    REINFORCEMENT TIE BAR
16     15    2   309351    RIM 1.50-8" FRONT
22     35    2   600886    RUBBER BLOCK SEAT ELEV
16      5    1   308559    RUBBER PROTECT BRAKE REL.
16     29    1   307804    RUBBER PROTECT DRIV
18      4    2   307812    SAFETY COVER R/L
22     43    1   602173    SCREW ISO 4014 M8x30 fzb
22     38    2   602117    SCREW ISO 4014 M8x35 fzb
22     39    1   602118    SCREW ISO 4014 M8x45 fzb
22     28    2   600222    SCREW ISO 4017 M6x20 fzb
14     22    4   601161    SCREW ISO 4017 M5x10 fzb
22      4    4   602124    SCREW ISO 4017 M8x16 ESL fzb
14      3    2   602124    SCREW ISO 4017 M8x16 fzb ESL
14     15    1   602124    SCREW ISO 4017 M8x16 fzb ESL




PAB 1240:1                                        34                    0210
Spare Part Catalog by Description Koala P+

Pic    Pos Pcs Part        Description                       Remark
       no.     no
16     22    6   602113    SCREW ISO 4017 M8x20 fzb
16     16    2   601410    SCREW ISO 4017 M8x25 fzb ESL
22     15    1   600189    SCREW ISO 4762 M5x10 fzb
20     25    2   600767    SCREW ISO 4762 M5x35 fzb
16     27    2   600188    SCREW ISO 4762 M5x8 fzb
18      5    2   602115    SCREW ISO 7045 M4x12 fzb
18      2    2   600445    SCREW ISO 7045 M4x20 fzb
16     34    3   602108    SCREW ISO 7045 M4x35 fzb
16     14    1   600171    SCREW ISO 7045 M4x8 fzb
24      3    2   602302    SCREW ISO 7045 M5x16 fzb
22     23    2   602142    SCREW ISO 7045 M5x8 fzb
20      3    2   602192    SCREW ISO 7046 M3x6 fzb
16     10    2   601187    SCREW ISO 7380 M4x10 fzb
20     15    2   602192    SCREW MFX-Z 3x6 fzb
18     16    6   601625    SCREW MRX-SEMS M5x12 fzb
22     30    1   307470    SEAT BRACKET SEAT LIFT
22     27    1   307385    SHAFT FRONT PARALLEL
22     34    1   307383    SHAFT FRONT TIE BAR
22      9    2   307389    SHAFT REAR PARALLEL TUBE
22      6    1   307381    SHAFT REAR TIE BAR
22     12    4   602123    SLIDE BEAR 161815 A
22     45    4   602123    SLIDE BEAR 161815 A
14     14    1   602132    SLIDE BEAR 182015 A
22     31    4   602240    SLIDE BEARING 161825 A
22      8    2   602240    SLIDE BEARING 161825 A
14      7    2   601184    SPACER DIN 988 15x21x0.5
24      5    2   602303    STAR HANDLE CT.47630P M6x25
18     10    1   307958    STICKER "KOALA"
18     12    1   307955    STICKER BRAKE REL
14     32    1   309018    STICKER MANUFACT. NO CHASSIE
14     33    1   309970    STICKER SETTINGS P+
18     13    1   307967    STICKER STRIPE COVER
18      9    1   307956    STICKER WARNING EL INTAKE
22     46    2   308077    STICKER WARNING GAS SUSPENSION
14     17    1   307808    STOP BATTERY
14     12    1   307784    SWING ARM
22      7    1   307806    TIE BAR UPPER
16     19    2   602228    TIRE 2.50- 8 FRONT KOALA
16     20    2   602229    TUBE 2.50- 8 FRONT KOALA
22     41    1   305390    WASH 8.5x23x3 fzb
14      4    2   305390    WASH 8.5x23x3 fzb
14     16    1   305390    WASH 8.5x23x3 fzb
16     35    3   600544    WASH DIN 127B 4.1 fzb
24      4    2   601059    WASH DIN 9121B 5.3x15x1.6 fzb
22     37    3   600239    WASH ISO 7089 8.4x16x1.6 fzb
16     11    2   600544    WASH ISO 7089 M4 fzb
14     23    4   600237    WASH ISO 7089 M5 fzb
14     30    4   600238    WASH ISO 7089 M6 fzb
16     23    6   600239    WASH ISO 7089 M8 fzb
22      5    4   602112    WASH NB 8x25x1.5 fzb
16     17    1   601831    WASH NORD-LOCK 8.6x16,6x2,6 fzb
16     18    2   600771    WASH SS 1466 TBRSB 8.4x26x5 fzb




PAB 1240:1                                          35                0210
Spare Part Catalog by Description Koala P+

Pic    Pos Pcs Part        Description                  Remark
       no.     no
22      2    1   601364    WASH SS 71 6.4x14x1.5 fzb
24      6    2   601364    WASH SS 71 6.4x14x1.5 fzb
14      8    2   307188    WHEEL 200x50 REAR V.2
14      6    2   307390    WHEEL FORK REAR R/L
16      7    1   307074    WIRE 305
16      6    1   307073    WIRE 910
16      3    1   305317    WIRE HOLDER UPPER




PAB 1240:1                                         36            0210
PAB 1240:1   37   0210
             Register Namnordning




PAB 1240:1            38            0210
Reservdelskatalog i namnordning Koala P+

Bild   Pos Pcs Part        Benämning                           Anmärkning
       no.     no
22      6    1    307381   AXEL BAKRE
22      9    2    307389   AXEL BAKRE PARALLELLRÖR
22     34    1    307383   AXEL FRÄMRE
22     27    1    307385   AXEL FRÄMRE
14     11    2    900019   AXELMUTTER SKF KM1
14      1    1    307772   BAKHJULSUPPHÄNGNING
18      1    1    307809   BATTERILÅDSLOCK                     CABLE INCL.
14     17    1    307808   BATTERISTOPP
18      6    4    602133   BLINDNIT AL-STÅL 4.0x12.7
22     41    1    305390   BRICKA 8.5x23x3 fzb
14      4    2    305390   BRICKA 8.5x23x3 fzb
14      7    2    601184   BRICKA DIN 988 15x21x0.5
14     16    1    305390   BRICKA 8.5x23x3 fzb
16     35    3    600544   BRICKA DIN 127B 4.1 fzb
24      4    2    601059   BRICKA DIN 9121B 5.3x15x1.6 fzb
22     37    3    600239   BRICKA ISO 7089 8.4x16x1.6 fzb
16     11    2    600544   BRICKA ISO 7089 M4 fzb
14     23    4    600237   BRICKA ISO 7089 M5 fzb
14     30    4    600238   BRICKA ISO 7089 M6 fzb
16     23    6    600239   BRICKA ISO 7089 M8 fzb
22      5    4    602112   BRICKA NB 8x25x1.5 fzb
16     17    1    601831   BRICKA NORD-LOCK 8.6x16,6x2,6 fzb
16     18    2    600771   BRICKA SS 1466 TBRSB 8.4x26x5 fzb
22      2    1    601364   BRICKA SS 71 6.4x14x1.5 fzb
24      6    2    601364   BRICKA SS 71 6.4x14x1.5 fzb
16      1    1    308556   BROMSFRIG
16     32    1    307789   BROMSPLATTA
22     25    rq   601850   BUNTBAND SST1.5I 3.4x137
20     22    1    601850   BUNTBAND SST1M-M0
16     13    1    600137   BUNTBAND SST2S 4.6x172
16     12    1    601204   BUNTBANDSFÄSTE TM2S8
22     29    2    302345   BUSSNING BENSTÖD C
16      5    1    308559   BÄLG
18     10    1    307958   DEKAL "KOALA"
18     12    1    307955   DEKAL BROMSFRIGÖRING
14     33    1    309970   DEKAL INSTÄLLN.VÄRDEN
18     13    1    307967   DEKAL STRIPE KÅPA
18      9    1    307956   DEKAL VARNING
22     46    2    308077   DEKAL VARNING GASFJÄDER
16      8    1    601922   DRAGHANDTAG
16     24    2    310273   DRIVMOT/VÄX 25.8:1
16     19    2    602228   DÄCK 2.50- 8" FRAM KOALA
20      4    1    309393   ELEKTRONIK P+
20     20    1    309971   ELEKTRONIKENHET SLS+
18     11    1    306200   EMBLEM "PERMOBIL"
22     33    1    307519   FRIGÖRNINGSFÄSTE
22     20    1    307518   FRIGÖRNINGSTAPP
16     15    2    309351   FÄLG 1.50- 8" FRAM
16      2    1    308551   FÄSTE INKL. BÄLGRING
14     18    1    309956   FÄSTPLÅT ELEKTRONIK/SÄKR.
14     24    1    309954   FÄSTPLÅT SLS+KOP
22     36    2    307491   FÖRST.STYCKE




PAB 1240:1                                          39                       0210
Reservdelskatalog i namnordning Koala P+

Bild   Pos Pcs Part       Benämning                     Anmärkning
       no.     no
22     22    1   602084   GAFFELLÄNK M8x16 S
22     14    1   602128   GASFJÄDER SITSLYFT
22     16    1   307472   GASFJÄDERFÄSTE
22     12    4   602123   GLIDLAGER 161815 A
22     45    4   602123   GLIDLAGER 161815 A
22      8    2   602240   GLIDLAGER 161825 A
22     31    4   602240   GLIDLAGER 161825 A
14     14    1   602132   GLIDLAGER 182015 A
22     35    2   600886   GUMMIKUDDE ANSLAG
16     29    1   307804   GUMMISKYDD MAGNETBROMS
14      8    2   307188   HJUL 200x50 BAK V.2/a
14      6    2   307390   HJULGAFFEL BAK H/V
22     32    1   602125   INSTÄLLN.BULT LÅSBAR AK8
22     11    2   307480   JUSTERBART PARALLELLRÖR H/V   Alt. pos 44
20      8    1   309394   KABL NEDRE
20     24    1   309966   KABL SITSL./STR.GR.KORT
20     23    1   309082   KABL SLS+/STR.GR.KORT
20     21    1   309082   KABL ÖVERKOPPL.
20      2    1   309392   KABL ÖVRE
20     18    1   309972   KABL. HALVFART
20     14    1   307120   KABL.BRYTARE BROMSFRIG.
20     19    1   305963   KABL.SATS KN.LÅDA V.2
20      7    1   307897   KABLAGE
22     24    1   308030   KABLAGE GALVANISK FÖRB.
20     17    1   308802   KEY PILOT
16     26    1   601188   KIL RK 3x3x16 BROMS
16     25    1   600640   KIL RK 4x4x20 VÄXEL
18      4    2   307812   KLÄMKÅPA H/V
14      5    4   600752   KULLAGER 6002-2RS1
14      9    2   600752   KULLAGER 6002-2RS1
18      7    1   307811   KÅPA FRAM/BAK
18     14    2   308093   KÅPHÅLLARPLÅT
20      9    1   305556   LADDHYLSA 3-POL V.2
14     10    2   900018   LÅSBRICKA SKF MB1
14     31    2   600277   LÅSMUTTER ISO 7040 M6
18      3    4   600225   LÅSMUTTER ISO 7040 M4 fzb
24      7    2   600227   LÅSMUTTER ISO 7040 M6 fzb
22      1    1   600227   LÅSMUTTER ISO 7040 M6 fzb
22     18    1   600227   LÅSMUTTER ISO 7040 M6 fzb
22     42    1   600228   LÅSMUTTER ISO 7040 M8 fzb
24      5    2   602303   LÅSRATT CT.47630P M6x25
22     17    1   307494   LÅSSPAK M6x47
16      4    1   308554   LÅSTAPP
20      1    1   309391   M.PANEL P+
16     31    2   310257   MAGNETBROMS DRIVPAKET V.2
16      9    1   600232   MUTTER ISO 4032 M6 fzb
22     21    1   600233   MUTTER ISO 4032 M8 fzb
20     16    2   600594   MUTTER M6M M2,3 fzb
16     21    2   309052   NAVKAPSEL
16     33    1   602109   O-RING EPDM
22     44    2   307485   PARALLELLRÖR ÖVRE             Alt. pos 11
22      7    1   307806   PARALLELLSTAG ÖVRE




PAB 1240:1                                        40                  0210
Reservdelskatalog i namnordning Koala P+

Bild   Pos Pcs Part       Benämning                         Anmärkning
       no.     no
16     28    1   307805   PLASTPL BROMS
14     19    2   602145   PLASTPL GL 13
14     20    2   602146   PLASTPL GL 30
14      2    4   301146   PLASTPL HJUL
20     13    2   600107   POLSK.SK.- 8082 GYCOM.AUTOM.
20     12    2   600106   POLSK.SK.+ 8082 GYCOM.AUTOM.
14     29    1   307572   RAM
18     15    2   602739   RATT WN4662-20 M5x16
14     26    2   602079   REFLEX BAK V.2
24      8    2   307816   REFLEX FRAM
14     28    2   307816   REFLEX FRAM
14     21    2   602736   REFLEX SIDA
14     27    2   307653   REFLEXFÄSTE BAK
22     13    1   602119   RÖRPINNE ISO 8750 PRYM 8x20
22     19    1   602120   RÖRPINNE PRYM 8x18
20      6    1   307813   S.DON SITSLYFT
22     40    1   307394   S.DONSHYLSA FRÄMRE
22     30    1   307470   SITSFÄSTE SITSLYFT
22     43    1   602173   SKRUV ISO 4014 M8x30 fzb
22     38    2   602117   SKRUV ISO 4014 M8x35 fzb
22     39    1   602118   SKRUV ISO 4014 M8x45 fzb
14     15    1   602124   SKRUV ISO 4017 M8x16 fzb ESL
14     22    4   601161   SKRUV ISO 4017 M5x10 fzb
22     28    2   600222   SKRUV ISO 4017 M6x 20 fzb
14      3    2   602124   SKRUV ISO 4017 M8x16 fzb ESL
22      4    4   602124   SKRUV ISO 4017 M8x16 fzb ESL
16     22    6   602113   SKRUV ISO 4017 M8x20 fzb
16     16    2   601410   SKRUV ISO 4017 M8x25 fzb ESL
22     15    1   600189   SKRUV ISO 4762 M5x10 fzb
20     25    2   600767   SKRUV ISO 4762 M5x35 fzb
16     27    2   600188   SKRUV ISO 4762 M5x8 fzb
18      5    2   602115   SKRUV ISO 7045 M4x12 fzb
18      2    2   600445   SKRUV ISO 7045 M4x20 fzb
16     14    1   600171   SKRUV ISO 7045 M4x8 fzb
24      3    2   602302   SKRUV ISO 7045 M5x16 fzb
22     23    2   602142   SKRUV ISO 7045 M5x8 fzb
16     34    3   602108   SKRUV ISO 7045 MRX-Z M4x35 fzb
20      3    2   602192   SKRUV ISO 7046 M3x6 fzb
16     10    2   601187   SKRUV ISO 7380 M4x10 fzb
20     15    2   602192   SKRUV MFX-H M2,3x14 fzb
18     16    6   601625   SKRUV MRX-SEMS M5x12 fzb
22      3    1   601886   SKRUV PASSBULT ISO 7379 8x20 M6
18      8    1   308020   SKYDD GUMMIDUK
14     25    1   307814   SKYDDSLIST RAM
16     20    2   602229   SLANG 2.50- 8" FRAM KOALA
16     30    2   600271   SPÅRRING DIN 471 Ø10
22     26    2   602121   SPÅRRING DIN 471 Ø16
14     13    4   600751   SPÅRRING DIN 472 Ø32
22     10    1   307990   SPÄRR SITSLYFT
24      1    1   307666   STÖTF FRAM
24      2    1   308059   STÖTF FRAM SLANGSATS
14     12    1   307784   SVÄNGARM




PAB 1240:1                                       41                      0210
Reservdelskatalog i namnordning Koala P+

Bild   Pos Pcs Part       Benämning                    Anmärkning
       no.     no
20      5    1   602386   SÄKR.AUTOM.NC 100H 1PB 63A
20     11    1   601089   SÄKRING STICK 15 A
20     10    1   601198   SÄKRINGSHÅLLARE
14     32    1   309018   TILLV.NUMMERDEKAL
16     7     1   307074   WIRE 305
16     6     1   307073   WIRE 910
16     3     1   305317   WIREFÄSTE ÖVRE




PAB 1240:1                                     42                   0210
                           Permobil Inc. USA
6961 Eastgate Blvd. Lebanon, TN 37090 USA Tel: 800-736-0925 Fax: 800-231-3256

                               Permobil AB
           Box 120, 861 23 Timrå, Tel: 060-59 59 00 Fax: 060-57 52 50

                          Permobil AS Norge
Solheimsveien 4, P.B. 23 1476 Rasta, Norge Tel: +47-67 972510 Fax: +47-67 972590

                               Permobil BV
   Zuiddijk 1, NL-5705 CS Helmond, Holland, Tel. 492 598 260, Fax. 492 598 261