SECTOARE SNE 2010-2014 by 3g8e8q0q

VIEWS: 67 PAGES: 3

									                               Strategia Nationala de Export 2010 – 2014



GRUPE DE LUCRU LA NIVEL SECTORIAL:


  I.     SECTOR INDUSTRIA AUTO ŞI MIJLOACE DE TRANSPORT

         1.    Constantin Stroe – ACAROM – acarom@acarom.ro
         2.    Alexandru Costache – FEPA-CM – fepa_cm@griro.ro
         3.    Ioan Brezeanu – ME – brezeanu@minind.ro
         4.    Stefan Iordache – CONPIROM – marketing@griro.ro
         5.    Budur Mircea – UNIROMSIDER – uniromsider@clicknet.ro
         6.    Petru Badanoiu – ME – petru_badanoiu@minind.ro
         7.    Viorel Dumitrescu – ME – viorel_dumitrescu@minind.ro
         8.    Marius Tudor – APIA – apia@apia.ro
         9.    Razvan Cuc – DPE – razvan.cuc@dce.gov.ro

  II.    SECTOR IT&C:

         1.    Alexandru Borcea – ARIES – borcea@aries.ro
         2.    Liviu Dragan – ANIS – office@totalsoft.ro
         3.    Valerica Dragomir – ANIS – v.dragomir@anis.ro
         4.    Viorel Gaftea – MCSI – gaftea@gmail.com
         5.    Vasile Baltac – ATIC – vasile.baltac@atic.org.ro
         6.    Serban Gheorghe – ANISP – gserban@anisp.ro
         7.    Valentin Negoita – APDTIC – negoita.valentin@asociatiait.ro
         8.    Rocsana Bucea – Manea-Tonis – CSME-USH – rocsanamanea.mk@spiruharet.ro
         9.    Radu Bucea – Manea-Tonis – CSME-USH – radumanea.mk@spiruharet.ro
         10.   Monica Ghisa – DPE – monica.ghisa@dce.gov.ro

  III.   SECTOR MOBILA:

         1.    Aurica Sereny – APMR – apmr@apmob.ro
         2.    Viorica Rabocea – APMR– apmr@apmob.ro
         3.    Vlad Mircea – APMR – apmr@apmob.ro
         4.    Emanuela Popescu – APMR – apmr@apmob.ro
         5.    Ana Otelea – ME – ana_otelea@minind.ro
         6.    Claudia Baicu – CSME-USH – baicuclaudia@yahoo.com
         7.    Amelia Popescu – UCECOM – integrare@ucecom.ro
         8.    Catalina Constantin – INL – catalina.constantin@inl.ro
         9.    Dan Copacean – INL – dan.copacean@inl.ro
         10.   Cristian Constantinescu – politicicomerciale@yahoo.com
         11.   Carmen Iacob – DPE – carmen.iacob@dce.gov.ro

  IV.    SECTOR CONFECTII INCALTAMINTE:

         1.    Maria Grapini – FEPAIUS – fepaius@ugir–1903.ro
         2.    Mihai Pasculescu – UGIR – ugir–1903@ugir–1903.ro
         3.    Aurelientu Popescu – FEPAIUS – fepa_ius@ugir–1903.ro
         4.    Irina Schrotter – FIT – ischrotter@cimiasi.ro
         5.    Aura Popa – FIT – aura.popa@irinaschrotter.ro
         6.    Anica Nisioi – BRAICONF – anisioi@braiconf.ro
         7.    Angela Dimitriu Vasiliu – SFERA – angela_intl@yahoo.com
         8.    Anghelea Dragos – SFERA – dragos@sepala.ro
         9.    Cezar Andrei Babii – ROMCONF – c.babii@conflux.ro
         10.   Dan SAVESCU – BRAICONF– dsavescu@braiconf.ro
         11.   Daniela Schoppmeyer – ROMCONF – schoppmayer@faberom.ro
         12.   Vasile Patrinoiu – ME – vasile_patrinoiu@minind.ro
         13.   Diana Petrescu – SFERA – diana.petrescu@veronesse.ro
         14.   Cornel Stan – ROMCONF – cornel.stan@enterprisesetco.ro
         15.   Eftalea Carpus – INCDTP – certex.@ns.certex.ro
         16.   Viorica Dan – ME – politici_ind@ucecom.ro
         17.   Emilia Visileanu – INCDTP – certex.@ns.certex.ro
         18.   Carmen Ghituleasa – INCDTP – certex.@ns.certex.ro
                                                                                        1
        19.   Cornelia Oarga – SFERA – opacimpex@gmail.com
        20.   Elena Basso-Stanescu – ADTCP – ell_basso@yahoo.com
        21.   Nausica Mircea – ADTCP – certimpexsrl@net.ro
        22.   Rodica Maciuca – OCIMM – modarombrasov@yahoo.com
        23.   Vodita Popescu – DPE – vodita.popescu@dce.gov.ro

V.      SECTOR AGRICULTURA ORGANICĂ ŞI VIE – VIN :

        1.    Teodora Aldescu – MADR – teodora.aldescu@madr.ro
        2.    Mihai Visan – ROMALIMENTA – office@romalimenta.ro
        3.    Damian Dragomir – BIO ROMANIA – office@bio-romania.org
        4.    Ion Toncea – FNAE – ion_toncea@yahoo.com
        5.    Ovidiu Gheorhge – PNVV – ovidiugheorghe@pnvv.ro
        6.    Rodica Capatana – APEV – apev@wineromania.com
        7.    Ioan Stefan – APEV – apev@wineromania.com
        8.    Corina Gudei – CSME-USH – corinagudei@yahoo.com
        9.    Raluca Zorzoliu – CSME-USH – rzorzo24@yahoo.com
        10.   Iulia Grosulescu – MADR – iulia.grosulescu@madr.ro
        11.   Diana Sturz – DPE – diana.sturz@dce.gov.ro
        12.   Ilie Dan – PNVV – dan.ilie@pnvv.ro


VI.     SECTOR ARTIZANAT ŞI TURISM RURAL:

        1.    Maria Stoian – ANTREC – maria.stoian@gmail.com
        2.    Ivona Ursescu – UCECOOM – ivona.ursescu@ucecom.ro
        3.    Cristian Constantinescu – UCECOM – integrare@ucecom.ro
        4.    Amelia Popescu – UCECOM – integrare@ucecom.ro
        5.    Maria Danciulescu – STICEF– m.danciulescu@sticef.ro
        6.    Cristina Barna – CSME–USH – cristina.barna@spiruharet.ro
        7.    Cristina Partal – ANTREC – cristina.partal@antrec.ro
        8.    Emil Anton Comsa – ANTREC – alba@antrec.ro
        9.    Adriana Nica – DPE – adriana.nica@dce.gov.ro

VII.    SECTOR SERVICII PROFESIONALE:

        1.    Costin Lianu – DPE – costin.lianu@dce.gov.ro
        2.    Ionel Udrescu – UPFAR– ladam_udrescu@hotmail.com
        3.    Doru Simovici – ROMEXPO – doru.simovici@romexpo.org.com
        4.    Janina Lupu – ROMEXPO – janina.lupu@romexpo.org.com

VIII.   SECTOR ELECTRONICĂ ŞI ELECTROTEHNICĂ

        1.    Nicolae Vlad – ME – nicolae_vlad@minind.ro
        2.    Alexandru Borcea – ARIES – borcea@aries.ro
        3.    Gheorghe Serbanescu – APREL – aprel@fea.ro
        4.    Liliana Linculescu – ME – liliana_linculescu@minind.ro
        5.    Marius Dragos – DPE – mariu.dragos@dce.gov.ro


 GRUPE DE LUCRU INTERSECTORIAL:

 I. MANAGENENTUL CALITATII

        1.    Nicolae Vasile – CCIB – nicolae.vasile@ccib.ro
        2.    Dulgheru Ana – CCIB – ana.dulgheru@ccib.ro
        3.    Ungureanu Adriana WTC – adriana.ungureanu@wtcb.ro
        4.    Simion Ema – CCIB – emma.simion@ccib.ro
        5.    Radu Duma – CCIR – radu.duma@ccir.ro
        6.    Anca Sandru – ME – asandru@minind.ro
        7.    Mircea Martis – ASR – mircea.martis@asro.ro
        8.    Veronel Antonescu – CER – cer@icpe.ro
        9.    Daniel LOLEA – SRAC – daniel.lolea@srac.ro
        10.   Ion Hohan – FIA TEST – hohan@fiatest.ro
        11.   Nicolae Dragulanescu – FRPC – nicolae.dragulanescu@yahoo.com
        12.   Andreea Ploesteanu – FPRC-JMJURAN – prc@fundatia-juran.ro
                                                                             2
       13. Gheorghe Glaman – A St. Agr. si Silvice – unisemgeta@yahoo.com
       14. Mariana Ionescu – SIMTEX-OC SRL – mionescu@simtex.ro
       15. Iustin Ivlev – PMI – iustin.ivlev@pmi.ro

II. INFORMAŢII DE COMERŢ EXTERIOR

       1.   Dragos Marius – DPE – marius.dragos@dce.gov.ro
       2.   Nemeş Şandor – CRPC – snemes@traderom.ro
       3.   Alina Beldescu – CRPC – abeldescu@traderom.ro
       4.   Cristina Marascu – CRPC – cmarascu@traderom.ro
       5.   Marie-Jeanne Dumitrescu – CRPC– mdumitrescu@traderom.ro
       6.   Ecaterina Stanculescu – IEM – estanculescu@yahoo.com
       7.   Iulia Monica Oehler-Sincai – IEM – oehler.sincai@gmail.com

III. FINANŢARE

       1. Corina Vulpeş – EXIMBANK – corina.vulpes@eximbank.ro
       2. Manuela Martin – EXIMBANK – manuela.martin@eximbank.ro
       3. Claudia Baicu – USH – baicuclaudia@yahoo.com


IV. PROMOVARE, BRANDING ŞI ACCES PE PIEŢE

       1.   Costin Lianu – DPE – costin.lianu@dce.gov.ro
       2.   Sorin Rogoveanu – DPE – sorin.rogoveanu@dce.gov.ro
       3.   Diana Stirz – DPE – diana.sturz@dce.gov.ro
       4.   Carmen Iacob – DPE – carmen.iacob@dce.gov.ro
       5.   Vodita Popescu – DPE – vodita.popescu@dce.gov.ro
       6.   Razvan Cuc – DPE – razvan.cuc@dce.gov.ro

V. DEZVOLTARE REGIONALĂ

       1.   Costin Lianu – DPE – costin.lianu@dce.gov.ro
       2.   Doru Simovici – doru.simovici@romexpo.ro
       3.   Tulbure Mihai – CCIA Bacau – camerabc@cciabc.ro
       4.   Mihai Daraban –CCIA C-ta – office@ccina.ro
       5.   Adriana Barothi – CCIA C-ta – barothi@ccina.ro
       6.   Menuta Iovescu – CCIA Timisoara – miovescu@ccia.ro
       7.   Silvia Adamovici – CCIA Timisoara – sadamovici@ccia.ro
       8.   Ivana Teodorescu – CCIPH – externe@cciph.ro
       9.   Mariana Nutu – ADR Sud – Muntenia – investitii@adrmuntenia.ro

VI. DESIGN, INOVARE

       1.   Costin Lianu – DPE – costin.lianu@dce.gov.ro
       2.   Alexandru Borcea – ARIES – borcea@aries.ro
       3.   Manuela Epure – USH – mepure.mk@spiruharet.ro
       4.   Augustin Ormindean – cristio@imm.ro




                                                                            3

								
To top