Embed
Email

Contoh RANCANGAN MENGAJAR

Document Sample
Contoh RANCANGAN MENGAJAR
Shared by: HC111210173217
Categories
Tags
Stats
views:
14
posted:
12/10/2011
language:
pages:
7
RANCANGAN MENGAJAR

KAJIAN TEMPATAN TAHUN 4

(Gabungan elemen penyelesaian masalah dan komunikasi elektronik )

KEJIRANAN



1. Tema Pelajaran / Perihal Jiran

Topik

Cara hidup

- Pakaian







1. Melalui pengalaman pembelajaran, pelajar dapat

mengenalpasti serta menjelaskan jenis pakaian

2. ObjektifPembelajaran /

jiran.

Konsep

2. Menyenaraikan sekurang-kurangnya 5 daripada 9

jenis pakaian jiran dengan betul dalam tugasan

mereka.







Di akhir pengajaran pelajar dapat:

3. Hasil Pembelajaran

Aras 1 - menyenaraikan jenis pakaian jiran.









1. Adakah perancangan yang melibatkan

pengintegrasian TMK telah dibina dengan baik?



2. Adakah pembentangan serta penerangan lisan

telah digunakan dengan berkesan untuk

memudahkan pemahaman para pelajar?



3. Adakah murid merasa puas hati dengan

pengajaran dan pembelajaran berbantukan

pengintegrasian TMK?

4. Penilaian / Refleksi



4. Adakah kesimpulan pelajaran dapat benar-benar

menjelaskan konsep isi kandungan topik yang

dipelajari?



5. Adakah pelajar merasakan lebih mudah untuk

menyiapkan tugasan yang lengkap dengan

menggunakan data-data dari internet,

mempersembahkan kepada rakan dan menghantar

melalui e-mail kepada guru?



6. Meningkatkan kemahiran TMK mereka?





5. Peruntukan Masa 30 minit

TMK digunakan dalam bentuk kumpulan P & P koperatif:



1. Membina BBM menggunakan perisian MS Power

Point.

2. Membuka fail MS Office untuk menaip tugasan

9. Penerapan TMK menggunakan templat pengurusan grafik yang

disediakan.

3. Melayari internet untuk memperoleh maklumat

berkaitan jenis pakaian.

4. Menghantar tugasan kepada guru menggunakan e-

mail.







1. Menempah bilik komputer dan projektor LCD.

2. Memastikan sistem rangkaian dan internet

berfungsi (sekurang-kurangnya 6 PC)

3. Perisian MS Office dan set soalan dalam MS

Power Point.

4. Set slaid jenis pakaian sebagai Bahan Bantu

10. Persediaan TMK

Mengajar

5. URL berkaitan jenis pakaian untuk pautan

pembelajaran.

6. E-mail guru yang masih aktif dan boleh digunakan.

7. Menyediakan templat tugasan dalam MS Office.









1. Soal-jawab berkaitan tajuk.



2. Menyaksikan gambar-gambar tentang jenis pakaian

dan persembahan MS Power Point. Menjawab

soalan latihan pengukuhan interaktif dalam MS

11. Aktiviti Pelajaran

Office.



3. Akses internet dan penghasilan tugasan

menggunakan templat MS Office.



4. Penilaian rakan sebaya dan penghantaran tugasan.







12. Aktiviti Guru 13. Aktiviti Pelajar



1. Mengemukakan soalan berkaitan 1. Menjawab soalan guru.

gambar yang dipapar dan 2. Murid belajar dengan bantuan BBM

mengkaitkannya dengan tajuk dalam slaid MS PowerPoint untuk

pelajaran. memahami isi pelajaran.

14. Keperluan 1. Satu set slaid mengandungi latihan tambahan dan URL

Khusus untuk kumpulan pengayaan.







 http://bcaa.freeservers.com/Borneo.html

 http://allmalaysia.info/msiaknow/ethnicity/iban_ethnicity.asp

 http://thestar.com.my/lifestyle/story.asp?file=/2005/1/27/featu

res/9847063&sec=features

 http://www.fashionandclothing.info/fashion/malaysian-traditional-

15. Laman Web dress/

 http://www.geocities.com/keiwei_mp3/malaysia/fascinating_malay

sia.html









Murid dapat memahami istilah-istilah berikut melalui slaid

16. Literasi

BBM :

Pakaian traditional, Cheongsam,Samfu, Dhoti.







17. Numerasi Tidak berkenaan.







1. Buku pelajaran.

2. Gambar-gambar.

3. Kamus.

18. Bahan Rujukan

TMK dan

1. Slaid MS PowerPoint sebagai BBM

bukan TMK

2. Dokumen - dokumen berkenaan jenis pakaian.

3. Laluan Internet.

4. 6. Komputer dan Projektor LCD









1. Mencintai Negara Malaysia – Bersyukur kerana terdapat

19. Penerapan Nilai

pelbagai kebudayaan dan keseniaan di Malaysia.

Murni

2. Bekerjasama dan saling membantu ketika menghadapi

masalah penggunaan TMK.







1. Kemahiran kreatif dalam membina dan menyediakan data

20. Kemahiran

menggunakan pengurusan grafik berkaitan.

Berfikir

2. Kemahiran menyenarai dan menghurai

3. Bersoaljawab dan sumbangsaran.


Related docs
Other docs by HC111210173217
Slide 1
Views: 0  |  Downloads: 0
UNIT INFORMATION
Views: 0  |  Downloads: 0
homonyms, homophones and homographs for IN
Views: 17  |  Downloads: 0
Mini Lesson: Following directions
Views: 0  |  Downloads: 0
Language Arts Revision 5-03 EX
Views: 2  |  Downloads: 0
Role-Play
Views: 2  |  Downloads: 0
Team T A
Views: 0  |  Downloads: 0
The Leader as a Coach
Views: 0  |  Downloads: 0
No Slide Title
Views: 0  |  Downloads: 0
By registering with docstoc.com you agree to our
privacy policy

You are almost ready to download!

You are almost ready to download!